AK Parti İzmir Milletvekili İlhan İşbilen de istifa eder mi?

AK Parti İzmir Milletvekili İlhan İşbilen de istifa eder mi?

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilliği’nden istifa etti.

Hakan Şükür istifası dilekçesinde  AK Parti’den üzülerek ayrıldığını belirterek milletvekilliğinden istifa etmediğini, bağımsız milletvekili olarak siyasete devam edeceğini açıkladı.

Hakan Şükür’ün dersaneler konusunda uygulanması düşünülen yeni müfredatın oluşturduğu tartışma ortamı nedeni ile istifade ettiği değerlendiriliyor.

Hakan Şükür’ün istifası ile akıllara AK Parti İzmir Milletvekili İlhan İşbilen de istifa eder mi sorusu geldil.

Bilindiği gibi İlhan İşbilen de Hakan Şükür’ü istifaya götüren dersane tartışmalarına yakinen vakıf bir isim. İlhan İşbilen Zaman Gazetesi’nde genel müdürlük yapmış, Samanyolu Televizyonu’nun kuruluşunda yer almış önemli bir isim.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı akabinde AK Parti İzmir İl Teşkilatı’n da yaşanacaklar ve İzmir Millitvekili İlhan İşbilen’in siyaset hayatında kendisine çizeceği rota İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde etkili olabilir mi?

Bunu da bu süreçte yaşanacaklar gösterecek.

İçişleri Komisyonu Üyesi olan Sn. İlhan İşbilen’in Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin web sitesindeki özgeçmişi şöyle:

İlhan İşbilen, 1 Nisan 1946′da Edirne Uzunköprü’de doğdu. Babasının adı Muharrem, annesinin adı Kadriye’dir.      Sanayici, İş Adamı; İzmir İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi İşletme Bölümünü bitirdi.

Kamu görevlisi olarak birçok kurumda çalıştı. Manisa Maliye Muhasebe Yüksek Okulu Genel Sekreterliği, Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreter Vekilliği görevlerinde bulundu. Akyazılı Eğitim Vakfı, Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonunda Genel Müdür olarak görev yaptı. Asya Finans Ortaklığı ve Bankanın Murakıplığı ve Türkter Tersanesinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Ufuk Mayna Denizcilik Limited Şirketi ile Cezayir’de Türk Maritime Limited Şirketi ve Tersanesini kurdu. EVYAP Holding Yönetim Kurulu Üyesidir. Türk Maritime Yönetim Kurulu Başkanlığı, Oruç Reis Denizciler Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.

Orta düzeyde İngilizce bilen İşbilen, evlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


dört × = 36

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>