Suriye Yönetimi, Rusya ile Birlikte Türkiye’ye İdlip’te Tuzak Kurmaya Çalışıyor.

0

Suriye devlet ajansı SANA da çıkan bir haberde, İdlip’de Türkiye’ye karşı Rusya ve Suriye’nin yeni kumpas içerisinde olduklarını gösteriyor.

Haberde,Yabancı paralı askerlerin gözetiminde ve  El Nusra himayesinde, “Beyaz Kasklar”lıların  kimyasal silah olduğundan şüpheli Gaz Tüplerini taşıyan  sözde bir Türk kamyonunun Idlip’e girdiği ”ifade ediliyor.

Haberde, el-Nusra ve “Türklerin araçları eşliğinde Cisr el-Shughour de Suriye ülkesi ve Bab al-Hawa sınır kapısından Hama’nın kuzey kırsalına Türk kamyonun girdiği iddia edildi.Kamyonun  Idlip’in güney mahallelerinden uzun mavi gaz tüpleriyle yüklendikten sonra ayrıldığını yazıldı.

Haberin uydurma olduğu kendi içinde ortaya çıktı.Haberde Idlib şehrinin güney mahallelerine ve özellikle de El Nusra’ya bağlı “El-Mahkeme” adı verilen eski site, hastanelerde kullanılan oksijen tüplerine benzeyen uzun mavi gaz tüplerin araçta yüklü olduğu söyleniyor. Hastahane tüpleri kimyasal silah oldu.

Haber önce Türkler  diyor sonra ise 20 kişi Fransızca ve İngilizceyi konuşan koyu kahverengi deri kıyafetli kişilerin sürdüğü kamyondan bahsediliyor.

Önümüzdeki haftalarda özellikle idlip’te Suriye’nin yeni Rusya desteğiyle bir operasyon başlatacağı, bu operasyonda kimyasal silah kullanacağı, bunun üzerine de Fransa ve ABD olaya müdahale olacağı, oluşacak olan göç dalgasının Türkiye’nin kabul etmesi için yeni senaryonun devreye sokulduğu görülüyor.Bu senaryonun uygulamaya konması için ilk işareti bu haberde olduğu gibi Türkiye’ye suçun yıkılabileceği görülüyor.Dış işlerimizin devlet aklıyla hareket etmesinin zamanı geldi de geçiyor.Lütfen dikkat….