11 Eylül Anma Töreninde Trump’ın Sevinç Gösterisine Büyük Tepki

0

ABD’de 11 Eylül saldırılarının 17. yıl dönümü nedeniyle yapılan anma etkinliklerinde ABD Başkanı Donald Trump’ın hareketleri tepki çekti. ABD Başkanı’nın çift yumruk ve başparmak kaldırdığı görüntülere sosyal medya kullanıcıları sert tepki gösterdi.

https://youtu.be/7yChcP_8OGc

ABD Başkanı Donald Trump dün First Lady Melania Trump’la birlikte 11 Eylül 2001’deki saldırıda ölenleri onurlandırmak için Pensilvanya’daki anma etkinliğine giderken alanda kendisini bekleyen destekçileri ile selamlaştı.

Ancak Trump’ın bu sırada çift yumruğunu kaldırarak yaptığı sevinç ve zafer ifade eden hareketi sosyal medyada tepki çekti.

ABD Başkanı Trump aşırı el ve yüz ifadeleri ile sürekli dikkat çeken birisi. Ancak bu sefer yaptığı hareket ‘saygısızca’ ve ‘bir başkasının ölümü konusunda empati gösteremediği’ şeklinde eleştirildi. Sosyal medyada çeşitli yorumlara baktığımızda Trump’ın ‘çift yumruk’ ve ‘onay ve mutluluk’ anlamına gelen başparmak kaldırma hareketi gereksiz ve aşırı bulunarak eleştirildi. Diğer kullanıcılar da hazırladıkları çeşitli montajlarla Trump’ı alaya aldı.

Trump’ın 11 Eylül saldırısı ile ilgili attığı “11 Eylül’den beri 17 yıl oldu” tweeti de yetersiz bulundu