155 Alo Polis Hattını Arayınca Gerçek Ortaya Çıktı

0

Telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcıların son buldukları yöntem şeytanın bile aklına gelmez. F.A isimli kadının ev telefonundan eşi F.A’yı arayarak kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar Diyarbakırda bir kuyumcu soygununda kendisinin kimlik fotokopisinin olay yerinde delil olarak bulunduğunu, olayı aydınlatmak için verecekleri hesaba para yatırmaları gerektiğini söyledi.

Dolandırıcılar eşinizde de yanımızda” deyip telekonferans yöntemiyle eşinin ile de konuşturdular. Soruşturmanın tamamlanabilmesi için verecekleri hesaba hemen para yatırmalarını istediler.
İstenilen parayı yatırmak için görev yaptığı yerden ayrılıp bir bankaya giden F A, bankadan 28 bin liralık kredi çekti. Kredi kartından da 7 bin 500 lira çekerek dolandırıcıların verdiği hesaba 35 bin lira yatırdı.
Bankadan ayrılıp görev yaptığı yere giden F A, eşini aradı ancak telefon sürekli meşgul olunca ulaşamadı. Bunun üzerine ‘155 Polis İmdat’ hattını arayan F A, “Evimdeki arama bitti mi? Eşim hala yanınızda mı?” diye sordu. Polisler böyle bir operasyonun olmadığını söyleyince F.A, dolandırıldığını anladı.

İhbar üzerine eve giden polisler, evde F.A’ya gerçek polis olduklarına zor inandırdı. Karşısındakilerin gerçek olduğunu ve dolandırıldıklarını anlayınca şok geçirdi. Polis, çifti dolandıranların kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.