250 Hendek 5 Ton Bomba İmha Edildi

0

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ilçede yaklaşık 250 hendek ve barikat tespit ettiklerini belirterek, PKK’lı teröristlerin yaklaşık 120 hendek ve barikatı, el yapımı patlayıcılarla tuzakladığını söyledi.

5 gündür sokağa çıkma yasağı olan Nusaybin’de teröristlerin hendeklere yerleştirdiği patlayıcılar imha ediliyor. Teröristlerin 5 ton patlayıcı kullandıkları düşünülüyor. Ayrıca ilçede teröristlerin girişine bomba tuzakladığı cami hoparlörlerinden sözde PKK marşları çalıyor. ilçede 20 hendek kapatılırken, 1 kadın öldü, 2’si çocuk, 1’i polis, 10 kişi yaralandı.

Tuzaklanan hendek ve barikatları bildiklerini ifade eden yetkililer, teröristlerin yaklaşık 5 ton patlayıcı kullandıklarını tahmin ettiklerini söyledi.

Yetkililer, sokağa çıkma yasağıyla birlikte hendekleri kapatmaya başladıklarını, öncelikle el yapımı patlayıcının tuzaklandığı hendekleri önce kontrollü olarak patlattıklarını, sonra da kapattıklarını kaydetti.

Bazı bölgelerde park halindeki araçlara da patlayıcı düzeneklerinin yerleştirildiğini kaydeden yetkililer, hendeklerin kapatılması sırasında vatandaşın zarar görmemesine çok dikkat ettikleri anlattı.

Sokağa çıkma yasağının 5. gününe giren Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde, PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri tarafından kazılan 250 hendek kapatılmaya başlandı. Teröristlerce tuzaklanan hendeklerdeki patlayıcılar, güvenlik güçleri tarafından kontrollü olarak patlatılarak etkisiz hale getiriliyor.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK varlığına karşı yapılan operasyonlar nedeniyle 13 Kasım’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı 5’inci gününde devam ediyor. Çok sayıda özel harekat polisinin katılımıyla düzenlenen operasyonların da sürdüğü ilçede, güvenlik güçleri bir taraftan teröristlerle çatışırken, diğer taraftan hendek ve barikatları etkisiz hale getirebilmek için çok yönlü çalışma yürütüyor. 250 hendek ve barikatın tespit edildiği ilçede, şu ana kadar 20’ye yakın hendeğin kapatıldığı belirtildi. İlçede, 5 gün içerisinde yaşanan çatışmalarda ise, 1 kadın hayatını kaybetti, 2’si çocuk, 1’i polis, 10 kişi yaralandı.