Amerikalı Yerel Gazetecinin Değerlendirmesi “Güven her şeydir. Trump Bizim Güvenizi Kaybediyor.”

0

İşte ABD de her şey bu sözlerle  başladı. Trump hükümet olurken böyle konuşuyordu. Şimdi hükümetini yönetmiyor. Nereden Çıkardınız diye sorabilirsiniz. Porto Riko’da değilseniz ya da Meksika sınırda olan bir çocuk olmadığınız sürece, gerçekten ABD nin kötü yönetimle karşılaştığınızı bilemezsiniz. ABD nin iradesiz cahil başkanın yüzünden Amerika’nın kumaşı yırtılıyor. Zamanla, bu her türlü kuruma olan inancımızı yıpratıyor bu cahil başkan…

ABD Güven Veren Marka ????

Trump’a bakarsanız, ABD güven veren bir markadır. Hadi canım oradan. O Her gittiği yerde, halkın güven duyduğu şeyi bulur ve onu  baltalar. Medya’ya duyduğu güvensizliği seçim sürecince baltaladı, siyasi süreç içinde de güveni yok etti.  Cumhuriyetçiler ve  Capitol Hill’de Demokratlar arasındaki ilişkileri değiştirdi. Peki, geriye ne kaldı? Para.

 

Dolara Güven Azalıyor.

İnsanlar hala dolarlarına güveniyorlar ve bu benim için şaşırtıcı. Çünkü bir yabancı olsaydım Trump’a bakar ve düşünürdüm, “Bu adam kredilerini geri ödemez. Hayatı boyunca hiçbir şeyi başarmadı ki derdim. ” inanın Müttefikler ve Çinliler böyle düşünüyor.

Borçlarını Ödemek İstemiyor.

Trump bazı mitinglerde, “ borçlarımız geri ödemek zorunda değiliz. Bu parayı kötü bozuk ticaret anlaşmalarıyla çaldılar ”dedi. Bu ifade finansal piyasalar içinde ayrı bir felakettir. Çünkü Serbest düşen bir dolara sahipseniz, gerçekten onu tutacak mekanizmanız yok. Sorarım size Hükümet, bu adamı şimdi kontrol edebilir?

Finansal piyasalardaki rezalet ortadır. Dünya dolardan kaynaklanan sıkışmalar yaşayacak bunu çözecek olan Trump’ın bu umurunda değil. Kimse bunun gerçek bir risk olduğunun farkında değil, bu tehlikenin  onun kafasına  sokulmadığını inanamıyorum, çünkü Trump ülkeyi  o kadar kötü yönetiyor ki.. Pek çok insan olayı henüz fark etmedi. Çünkü “Herkes şuna inanıyor. Zengin arkadaşı olan zengin bir adam ve buna izin vermez yani devleti kurtarır ” diye düşünüyorlar. Ama yanılıyorlar.

Dolar Bitecek mi?

Şunu unutma Trump, dolar serbest kalırsa dolar borçlarımız artar o da enflasyon demektir. Trump Doların zayıflamasını seviyor çünkü borç aldığından daha az geri ödüyor. Kendi varlıkları var: arsa, binalar, oteller ve benzeri: bu şeyler onun için iyi ama millet için felaket olacak kimse bunun farkında değil 2019 yaşanacaklar konusunda sizi sadece uyarmak istedim.

Halkın hükümete olan inancı iflas etti. Tüm dünya kısa sürede bunun maliyetini çekecek. O zaman Trump tarafından verilen sözlerin hiçbir değeri olmayacaktır.