Anketlere Göre Siyahiler ABD de Anayasal Reform İstiyorlar

0

Yakın zamanda yapılan bir ankete göre “ Siyah Seçmenler ABD’de Polislikte Devrim Yaratmak İstiyor .”

Ankette poliste reformu,Başkan Donald Trump istifa etmesi ve kamu kurumlarının yerellerde  olması gibi  çeşitli konularda seçmen bakış açılarını değerlendirdi.

Ankete göre, Siyah seçmenlerin dönüştürücü politikaları destekleme olasılığı daha fazla gözüküyor. Siyahilerin polis departmanlarından  daha rol alması, Siyah topluluklara yerel kurumlar üzerinde eğitim, sağlık ve barınma için yatırım yapma konusunda daha fazla kontrol sağlama talebinin verilmesi % 70’inden fazlası. Buna karşılık, Demokratların% 57’si ve beyaz seçmenlerin% 40’ından azı bu görüşleri destekliyor. Siyah seçmenlerin yüzde elli altısı polis departmanlarının kaldırılması ve toplum temelli bir kamu güvenliği modeline geçilmesini destekliyor. Tüm seçmenlerin yarısından biraz azı polise destek veriyor. Ulusal yapılan 1,157 olası seçmen araştırıldı. 13 Haziran – 14 Haziran 2020 tarihleri ​​arasında yapılan ankette ± 2,9 puanlık hata payı var.

Highlander Center’ın genel müdürü Ash-Lee Woodard Henderson, anket sonuçlarında mevcut hareket dalgası, Siyah halkın birçok ilerici meseleyi desteklemede ön plandaki tarihi rol aldıklarını gösteriyor diyor.

“Polisin toplumda kaybettiğini ,siyahilerin itibarlarını artığı görülüyor. Artık ABD nin   polis devletinden ayrılıp yatırımların artması gerektiğine inan milyonlarca siyahinin olduğunu  ”söylüyor Woodard Henderson. “Hangi partiden geldiğine bakılmaksızın  mevzuat yoluyla bazen küçük tavizler alıyoruz. Ve bildiğimiz şey, bunların 2020 sorunu ama çözümleri 2014 kafasıyla yapılıyor. ”

‘Çok taktikli’ stratejiler uygulamak

Henderson, vergi mükellefleri dolarlarının polise yatırım yapan bir sistemden ziyade toplumun çözümlerine yatırım yapan bir sisteme geçmek istiyor. Protesto etmek, halka açık toplantılara katılmak, kamuya açık yorumlar yapmak, köleliğin kaldırılması için çalışmış mevcut örgütlerle işbirliği yapmak ve Siyah topluluklara yatırım yapmak gibi konularda devletin halkla el ele çözüm yapısını halk istiyor.”

Henderson’ın amacı, ülkenin dört bir yanındaki yerel kurumların polisle ilişkisini sonlandırdığını belirtiyor. Okul kurullarının polis sözleşmelerini sona erdirme yönündeki taleplerinin artığı belirtiliyor. Dallas, Louisville, Washington, DC, Chicago, Atlanta ve New York bunun örnekleri fazlasıyla görüldü.

 

Minneapolis yöneticiler daha önce seçimler   savunulan  polisi geri çekmeyi düşünüyorlar.  Seçim adaleti panelinde konuşan Minnesota Voice genel müdürü Wintana Melekin, Minneapolis’te  polisler hakkında yürütülen çeşitli stratejilerden bahsetti.

Minneapolis Belediye Meclisinin çoğunun polisten kurtulmayı destekleyen çoğunluğuna atıfta bulunan “Bu insanlar [sadece] bir ruh yetiştirmediler,” dedi. “Üç ay önce hepsi bana polise fon sağlamaya devam edeceklerini söylediler. Ama şimdi polisin kaldırılmasını destekleyen e-postalar gönderiyorlar. ”