Atlantis den Gelen Adam

0
TRT de 1985 – 86 yıllarında sadece 13 bölümü gösterilen, yönetmenliğini Lee H. Katzin in yaptığı, başlıca rollerini Patrick Duffy (Mark Harris), Belinda Montgomery ve Alan Fudge nin paylaştığı ABD menşeyli bilim kurgu dizisidir.
Bu dizi ayrica Çin Halk Cumhuriyetinde de gösterilen ilk ABD bilim kurgu serisidir. Batık şehir Atlantis den kurtulan tek Atlantisli olan Mark Harris, denizdeyken çok güçlü olmaktadır ve parmak aralarında perdeler olduğu için suyun içerisinde çok hızlı yüzebilmektedir. Suyun dışında güçleri minimum düzeydedir.
Bu yüzden kötü adamların onun kafasını suya sokarak işkence etmeye çalışmaları, karşılığında da bir ton dayak yemeleri kaçınılmazdı.
Patrick Duffy nin bu role seçilmesi de oldukça ilginç, seçmeler için görüşmeye gittiğinde kendisinden yüzmesi istenmiş, ancak yanında mayo getirmediği için iç çamaşırı ile atlamış havuza ve performansı beğenilip role kabul edilmiş.

Ayrica Mark Harris karakterine uyabilmek için bütün vücut kıllarını traş etmiş ve soranlara da – tanıdığım bütün yüzücüler böyle yapıyor, demek ki doğrusu bu – diyormuş. Enteresan değil mi ? Valla kaynaklar böyle söylüyor.
Özellikle orta yaş grubu izleyiciler için güzel bir nostalji olabilir. İyi seyirler.