Avrupa’nın En İyi Kayak Köyü: Madonna di Campiglio

0

Madonna di Campiglio köyü, mükemmel pistlerin, uzun öğle yemeklerinin ve şık kayak giysilerinin bulunduğu bir yerdir. İtalyanların muhteşem dağ manzarasıyla, temiz Alp havasını solumaya başlarsınız.

Şampiyonlar standardında yamaçlar, muhteşem butik otelleri ve Michelin yıldızlı restoranlarıyla muhteşem.

Görkemli Dolomites’in kalbinde Madonna di Campiglio, buzulların, gümüş dağ göllerinin ve yaban kayınlarının ve kahverengi ayıların saklandığı antik kayın ve köknar ormanının bulunduğu Adamello Brenta Doğa Parkı’nın görkemi de bir başka seçenek… Burada da Adamello buzulunu, İtalyan Alpleri’nin en büyüğünü ve Birinci Dünya Savaşı’nındaki “Beyaz Savaş” sırasında (her iki tarafta 10.000 askerin öldüğü) en yüksek cephe hattının yerini de burada bulacaksınız.

Kışın harika Manzaralarını  bu diyarında keşfetmenin sonsuz yolları var. Kar ayakkabılarını klipsleyin ve ormanda gezinin. Alternatif olarak, kros kayaklarında daha popüler rotalara girin.

Gerçekten maceraperestler 3 km’lik bir kızak pistinde koşabilir, donmuş şelalelere tırmanabilir veya bu masal manzarasının üzerinde yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Kalbi durduran manzaralarla kutsanmış Madonna di Campiglio’nun köpüklü pistlerinde paslanmış ayaklarınız ısıtmak için bol miktarda hafif koşu  yapabilirsiniz.  5.8km kesintisiz kayak yapan bölgenin en uzun eğimi olan Dolomitica’yı ve 8 Ocak’ta Audi FIS Kayak Dünya Kupası Gecesi Slalom’un yeri olan ünlü Canalone Miramonti’yi kaçırmayın. yıldızların altında.

Bu arada, snowboardcular, sayısız atlayışlar  ile Avrupa’nın en iyilerinden biri olarak kabul edilen geniş Ursus Snowpark’ı da dahil olmak üzere dört dalgalı park arasından seçim yapabilirsiniz.

Madonna di Campiglio köyü mutludur.Sebebi buraya  arabayla girilmez.  19. yüzyılda Avusturya kraliyetini bu yamaçlara çeken geleneksel çikolata kutusu cazibesini korumuştur. İmparator Franz Joseph ve eşi Sisi, 1894’teki ziyaretleri sırasında sahneyi hazırladılar ve köy o zamandan beri göz alıcı bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Tasarımcı mağazaları şehir merkezindeki sokaklar,prosecco gözlükleri, büyük boy güneş gözlükleri ve kesinlikle akşam yemeği için şık bir şeye dönüşerek karakterize yerler mevcut.

Buradaki oteller butik çeşitliliğe sahiptir ve çevreye sorunsuz bir şekilde uyum sağlar. Yerel ahşap ve taştan üretilen bu çevreye duyarlı özellikler hem şık hem de sürdürülebilir olmayı başarıyor. Birçoğunda termal havuzlar ve saunalar gibi spa tesisleri bulunur ve yerel, bitki infüzyonlu ürünler kullanılarak kas eritme tedavileri sunulur.

Burası İtalya, yemeklerinin merkezi. Yamaç tarafı ızgaralar, mükemmel makarna, gevrek Trentino rosti ve mangalda geyik eti öğle yemeği sunmaktadır. Akşam gelin,  pastaneler ve kahve dükkanlarının yanı sıra üç Michelin yıldızlı restoran, geleneksel trattorias ve canlı pizzacılar var. Dağlık kulübeler romantik akşam yemekleri için mükemmel bir konum sağlar. Ya da kayak ve akşam yemeğini Trentino Kayak Gün Doğumu veya Campiglio Sunset Ski etkinliği (Ocak ve Şubat aylarında çeşitli tarihler) ile birleştirerek lezzetli yerel ürünleri tadacak ve güneş ufka dokunduğunda veya dağları aydınlatırken yamaçlara çarparken buranın tadını çıkarabilirsiniz.

İtalyanlar sizi bekliyor.