Bahçeli: ‘Rusya’nın sınırlarımızda ne işi var?’

0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den grup toplantısında Rusya’yla yaşanan krizlerle ilgili açıklamalar geldi.

MHP lideri Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Rusya Federasyonu, gerginlik politikalarıyla Ortadoğu’ya iyice konuşlanmanın planlarını yapmaktadır. Uluslararası hukuk açısından baktığımızda Türkiye’nin kara, hava ve deniz sınırlarını koruma hakkı vardır. Rus yönetimi kesinlikle haksızdır.

Rusya’da işadamlarımızın gözaltına alınmaları, Türk vatandaşlarının Rusya’da işe alınmalarının yasaklanması, seyahat acentalarının baskı görmesi tehlikelidir. Rusya’nın sınırlarımızda ne işi var? Rus uçaklarının uçacak başka yeri mi yoktur? İşgal hesabı yapan Putin yönetimi Türk milletini ne sanıyor?

Türkmendağı Türk’ün öz yurdudur ve Türk kalacaktır.
AKP’nin daha sorumlu, daha aktif şekilde soydaşlarımıza destek vermesi sağlanmalıdır. Konu artık milli bir hal almıştır, milletimizin bekasını tehdit eden bir hale bulunmuştur.
Rusya karşısında yerimiz milletimizin yanıdır. Rusya’nın Suriye’de büyük bir askeri harekat planladığı anlaşılmaktadır. IŞİD marifetiyle Irak ve Suriye haritaları yeniden belirlenmek üzere masadır. Rusya Ortadoğu’dan parsa toplamak için pusudadır. İstediği gerilim ise kıvama gelmek üzeredir.