Berkay silahlı saldırı sonrası konuştu: ‘Düşmanım yok’

0

Silahlı saldırıya uğrayan Berkay şikayette bulunmak üzere Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gitti.

Berkay Şahin silahlı saldırıyla ilgili Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifade verdi. Yaklaşık 5 saat emniyet müdürlüğünde kalan Berkay Şahin çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Berkay, “İşten çıktık evimize gidiyorduk. Avukatımıza gerekenleri söyledik. Yargıya intikal etti. Arabayı ben kullanıyordum. İki kişilerdi. Beyaz bir motosikletin üstündelerdi. Birisinde kar maskesi vardı. Birisinde de kask vardı. En kısa sürede inşallah sonuçlanacak” dedi.

“Daha önce sorun yaşadığınız birisi var mıydı” sorusuna Berkay, “Benim hiçbir sorunum yok. Hiç kimseyle de yok. En kısa sürede çözüleceğine eminim” yanıtını verdi. Berkay, “Şüphelendiğiniz birisi var mıydı” sorusuna ise teşekkür ederek karşılık verdi. Berkay daha sonra avukatıyla birlikte emniyetten ayrıldı.

Ünlü pop sanatçısı Berkay sahne aldığı gece kulübünden evine dönerken silahlı saldırıya uğradı. Olay, Beşiktaş Levent Gonca Sokak üzerinde meydana geldi.

İddialara göre, sabah saat 05.00 sıralarında sahne aldığı gece kulübünden ayrılan Berkay, Beykoz’da bulunan evine gitmek için yola çıktı. Levent Gonca Sokak üzerinde Berkay’ın içinde bulunduğu araca motosikletli iki şüpheli şahıs yaklaştı.

Araca yaklaşan iki şüpheli şahıstan biri yanında getirdiği silahla araca ateş etmeye başladı. Şüpheli şahsın silahından çıkan mermiler aracın sol tarafında bulunan çamurluğuna denk geldi. Şahıslar olay yerinden motosikletle kaçarak kayıplara karıştı. Şans eseri olayda yaralanan olmadı.

Olay yerine gelen polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken kaçan şahıslar üzerinde çalışma başlattı.