Bu Bir Suudi Pembe Haberidir.

0

Haber*Yorum

Tüm dünya Suudi Arabistanın İstanbul konsolosluğunda öldürülen gazeteciyi konuşken Suudi  gazeteleri ise  ilginç haberlere imza atıyor.İşte onlardan bir tanesi okuyun, siz karar verin, algı yönetiminin nasıl yapıldığına…

Eski bir Suudi muhalif figürü olan Dr. Kassab Al-Otaibi, Krallığın dışında olduğu yıllarda hiçbir zaman hiçbir tehdide maruz kalmadığını söyledi. “Ne hapsedildim ne de Krallık’a dönüşümden sonra herhangi bir seyahat yasağı ile karşı karşıya kaldım. Artık Krallık içinde özgürlüğün tadını çıkarıyorum, ”dedi

Sa’ad Al-Faqih ve Mohammad Al-Masari başkanlığındaki Meşru Haklar Savunması Komitesine 1994 yılında katıldığını söyledi. “o kadar yıllarımı onlarla birlikte geçirdim. Suudi Arabistan’a karşı   Al-Masari’nin aşırılıkçı ve rahatsız edici fikirlerini fark etmeye başladım ve bu yüzden onları terk etmeye karar verdim ”dedi.

Al-Otaibi şunları vurguladı: “Yurtdışında hayatımda kazandığım ilk, ikinci ve üçüncü dersler, Krallık’ın kıymetli değeri ve kutsallığı hakkındaydı. Bir insanın kendi ulusunun yerine hiçbir şeyle telafi edebileceği hiçbir şey yoktur. ”

Suudi Arabistan’a karşı El Cezire kanalının, özellikle de Suudi vatandaşı Jamal Khashoggi’nin ortadan kalkması meselesini kapsayan kirli kampanyayı ortaya çıkardı. “Krallığa karşı Khashoggi meselesiyle ilgili kısır kampanya koordine edilmiş bir kanaldır ve kanal ve çalışanları bu işi profesyonellik, objektiflik, etik ve insanlık pahasına yapıyorlar” diye ekledi. 

Bu sözün üstüne bir şey söylenebilir mi