Büyük Patronlar(!) Seçimi Trump’ın Kazanacağını Söylüyorlar.

0

Big Money yatırımcılarının yaklaşık% 90’ı Federal Rezerv’in koronavirüs krizinin finansal piyasalar üzerindeki etkisiyle mücadelesini onayladı.

Donald Trump ise, anketi yanıtlayanların sadece% 48’inden korona krizini iyi yönettiğini düşünüyor.  % 45’i Kongre’nin  süreçte iyi pozisyon aldığını ifade ettiler.

San Francisco merkezli bir şirket olan 800 milyon doları denetleyen BTR Capital Management’ın baş yatırım sorumlusu Mark Keeling, “[Federal Rezerv Başkanı] Jerome Powell bir kahramandır” diyor. “Göz kırpmadı, tereddüt etmedi, tam güçle gitti ve bu gerçekten yardımcı oldu. Bu nedenle, hisse senetlerinin Mart ayının en düşük seviyesine geri dönmesinin pek olası olmadığını düşünüyoruz, çünkü bu panik satışı ile likidite eksikliğinden kaynaklı bir olaydı. ”

Yüz milyarlarca dolarlık menkul kıymeti hızlı bir şekilde satın alan Fed, fiyat desteği sağladı. Büyük olasılıkla kurumsal ve belediye tahvil piyasalarında bir temerrüt dalgasını engelledi.

“Ben bir kapitalistim; Eğer spekülasyon yapıyorsanız ve risk alıyorsanız, bu risk işe yaramazsa sorumluluğu üstlenmelisiniz, ”diyor. Virüs,  finansal olmayan bir şok ve Fed gerçekten sadece insanları bütünleştiriyor. Onları bunun için alkışlarım. ”

Bazı Big Money yatırımcıları, gerektiğinde hızlı bir şekilde hareket ettikleri için Fed’i övdü, ancak desteğinin uzun vadeli sonuçları hakkında endişeleniyorlar.

New York’taki Epoch Investment Partners’ın yönetim kurulu başkanı ve eş-CIO’su Bill Priest, Fed’in riskli pazarlara yönelik mevcut desteğinin geri çekilip çekilmeyeceğini merak ediyor.

“En büyük korkum, ABD’de büyük bir hükümet bunalımına  girmemiz” diyor.

Seçim Korona Referandumu Olacak

Anketi yanıtlayan Big Money katılımcılarının yaklaşık% 50’si, mevcut finansal krizi ele aldığı için Başkan Trump’a A veya B notu verdi. Yüzde elli altı Başkanının Kasım ayında ikinci bir dönemi güvence altına almasını beklerken,% 89’u Cumhuriyetçi partinin Senato’nun kontrolünü elinde tutacağını ve% 75’i Demokratların Temsilciler Meclisi’ni yönetmeye devam edeceğini söylüyor.

Bazı katılımcılar, seçimin etkin bir şekilde Başkanın federal hükümetin koronavirüse verdiği yanıtı ele alması konusunda bir referandum olacağını belirtti.