Çevre mi ?,Para mı?,İnsan Hayatı mı ?,”Deepwater Horizon”

0

Yönetmenliğini Peter Bergin üstlendiği, Nisan 2010 Meksika Körfezinde faal olan bir petrol sondaj kulesinin( Deepwater Horizon ) petrol sızdırması ve patlaması ile en korkunç şartlara maruz kalan ve 11 inin feci bir şekilde öldüğü 126 kişilik ekibin hikayesinin beyazperdeye taşınması ile hayat bulan, 30 Eylül 2016 da vizyona giren filmde başlıca rolleri Mark Wahlberg ( Mike Williams ), Dylan O’Brien ( Calep Halloway ), Kate Hudson ( Felicia Williams ), Kurt Russell ( Jimmy Harrell ), Gina Rodriguez ( Andrea Fleytas ) ve John Malkovich ( Donald Vidrine ) gibi yıldız isimler paylaşıyor.

Filmin konusu kısaca şöyle :

İyi eğitim almış olan profesyonel sondaj ekibi, tam kadro vardiyalarını tamamlayıp kıyıda onları bekleyen aileleri ile bir araya gelmeyi amaçlamaktadırlar. Ancak işler bir anda ters gitmeye başlar ve kulenin, deniz dibindeki bağlantı sisteminde tam olarak analizi yapılamayan korkunç bir basınç ve akabinde petrol sızıntısı oluşur. Ekip hayatlarının en kötü kaosunu yaşamak ve okyanusun ortasında durdurulamaz devasa bir yangın ile cesurca mücadele etmek zorunda kalırlar.

Filmin senaryosunda, Kulenin güvenliğinden sorumlu yetkililerin yaptığı tüm ikazların, BP şirketinin sorumlularınca gözardı edilmesi dikkat çekiyor. Aksiyon sevenlere tavsiye ederim.

İyi seyirler.