CHP MYK sonrası “olağanüstü kurultay” açıklaması

0

Mehmet Bekaroğlu, olağanüstü kurultay çağrılarının ise gerçekçi olmadığını bildirdi.Takvime göre CHP’nin zaten ocak sonu veya şubat ayı başında olağan kurultayını yapacağını aktaran Bekaroğlu, bu takviminin ertelenme şansının da olmadığını vurguladı.

Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP MYK, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, toplantılarda seçim sonuçlarını kapsamlı olarak ele aldıklarını belirterek, MYK’da, seçmen tutumu, seçim bildirgesi, örgütler, parti programı gibi ana başlıklarda sunumlar yapıldığını kaydetti.

Bekaroğlu, “Yaptığımız değerlendirmeler sonucu ilgili kurullarımıza elimizde raporlarla gideceğiz. Bir sistematik oluşturuyoruz. Bu toplantılar o sürece hazırlık” dedi.

CHP’de ertelenen kongre takviminin yeniden başladığını hatırlatan Bekaroğlu, kongre sürecinin de CHP için bir şans olduğunu ifade etti.Bu süreçte verimli tartışmalar yapılacağına inandığını vurgulayan Mehmet Bekaroğlu, “Önemli olan kongre sürecini en verimli şekilde geçirebilmek. Bunu da yönetim olarak bu süreçte işletmekte kararlıyız” değerlendirmesinde bulundu.