‘Çiftliğimiz yanıyor lütfen acil yardım’

0

Çiftliğinin yanında çıkan yangın haberini İstanbul’dan alan manken Tuğba Özay, panik yaşadı. Manken Tuğba Özay sosyal medya üzerinden yayımladığı mesajlarla yardım çağrısı yaptı.

Tuğba Özay, Sosyal medya hesabından “Arkadaşlar, Manavgat’taki dostlar acil yardım acil yardım. Çiftliğimiz yanıyor lütfen acil yardım. Havadan müdahale gerekir. Yangın uçağı yok. Acil acil” mesajını paylaştı.

Manavgat’ın Bucakşeyhler Mahallesi’ndeki manken Tuğba Özay’ın çiftliğinin yakınında saat 15.00 sıralarında yangın başladı. Kısa sürede genişleyen yangın, Tuğba Özay’ın anne ve babasının kaldığı çiftliğe kadar yaklaştı. Bunun üzerine çiftlikteki görevliler yangına müdahale etti.

İhbar üzerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleriyle Manavgat Orman İşletme Şefliği’ne bağlı arazözler yangına müdahale etti. Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangın, Özay’ın çiftliğine ulaşmadan söndürüldü. Yangında, 5 dönümlük makilik alanla bir eve ait odun deposu ve bazı meyve ağaçlarının zarar gördüğü belirtildi.

Tuğba Özay, yangın söndürüldükten sonra ise şu mesaja yer verdi:

“Sevgili dostlar yangına müdahale edildi. Çok şükür söndürüldü. Geçmişte de böylesi bir facia yaşandığı için bu konuda cidden çok hassasız. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’na, Manavgat itfaiye ekibine, Manavgat Belediye Başkanlığı’na, Manavgat’taki yerel ve ulusal medya çalışanlarına, değerli dostlara, sayfalarında yardım çağrımı paylaşan sevenlerime, herkese, hepinize çok teşekkür ediyoruz. Ailem çok şükür iyi şu anda. Hepimize gelmiş geçmiş olsun. Ve lütfen herkes yangın konusunda daha bilinçli hareket etsin. Bir küçük izmarit çok büyük facialara yol açabilir. Sevgilerimizle.”