Cinayetten sonra çaldığı dövizi bozdururken….

0

Adana’da bir kadın cinayetten sonra çaldığı 8 bin 500 euro parayı bir döviz bürosunda bozdururken güvenlik kamerasına yakalandı.

Merkez Sarıçam İlçesi’nde yalnız yaşayan adama ulaşamayan yakınları, hayatından endişe ederek polisten yardım istedi. Uzun yıllar Almanya’da işçi olarak çalıştıktan sonra emekli olup Türkiye’ye kesin dönüş yapan adamın evine çilingir yardımıyla giren ekipler, yaşlı adamın cansız bedenini buldu. Bıçaklanarak öldürülen adamın katilini yakalamak için çalışma başlatan polis, cinayeti eve temizliğe gelen kadından şüphelendiler. Şüpheli kadın polise sorgusunda bir süreden beri para karşılığı adam ile birlikte olduğunu ancak son günlerde 15 yaşındaki kızımla da birlikte olmak istiyordu. Bu yüzden öldürdüm” diye savunma yaptı.

Olayın ardından yaşlı adamın yakınları, “Evde 8 bin 500 Euro para vardı, kayıp” iddiasında bulundu. İddiaları araştıran polis, kadını yakın takibe aldı. Kadın polisleri verdiği ifade sonrası evine giderek kızını da yanına alıp döviz bürosuna gittiğini belirledi. Ekipler, katil zanlısı kadın ile kızının döviz bürosunda para bozdururken kaydedilmiş güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı. Görüntülere göre kızıyla birlikte döviz bürosuna giren kadının çantasından çıkardığı bir deste parayı veznedara uzatıyor. Daha sonra veznedardan aldığı parayı sayıp çantasına koyan katil zanlısı, kızıyla birlikte döviz bürosundan ayrıldı.

Polis kadını gözaltına alarak ifadesi alıp Mahkemeye sevk etti. Mahkemede sorgusu tamamlana kadın tutuklandı.