Çocuğumu kış boyunca sağlıklı tutmanın en iyi yolu nedir?

0

“Çocuğunuzun kötü olmasını önlemeye çalışmanın birkaç yolu var. Bunlardan ilki onları aşılamak.

“Çocuğunuza ellerini nasıl doğru yıkayacağını da öğretmelisiniz, çünkü bu mikropların yayılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

“Çocuğunuzun dengeli beslenmesini sağlamak, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir, çünkü bu, doğru vitaminleri ve besinleri almasını sağlamanın yanı sıra kemiklerinin doğru ve güçlü bir şekilde gelişmesini sağlamaya yardımcı olur.

“Dengeli bir diyet yemek, çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri aldığından emin olmalıdır, ancak yeterli olmadıklarından endişe ediyorsanız, onlara günlük bir multivitamin verebilirsiniz. A vitamini ve C vitamini, çocukların bağışıklığını artırmak için harikadır. C vitamini ile sistemlerin cildin sağlıklı kalmasının yanı sıra loş ışıkta vizyonlarına da yardımcı olduğu gibi C vitamini vücudun kırmızı kan hücreleri oluşturmak için önemli olan demiri emmesine yardımcı olur.

“D vitamini çocuklar için de önemlidir, çünkü vücuttaki kalsiyum ve fosfat miktarını düzenleyerek kemik, diş ve kasları sağlıklı tutmak gerekir. Vücudun kemik ve dişleri inşa etmek ve onarmak, sinirlere yardımcı olmak için kalsiyum ve fosfora ihtiyacı vardır. fonksiyon ve kas kasılması yapmak.

“E vitamini, hücreleri vücut ve hücre ve doku hasarına yol açabilen serbest radikallerin ve antioksidanların dengesizliği olan oksidatif stresten koruduğu için de yararlı olabilir.”