Country Garden, tahvillerle 7,8 milyar dolar artırdı

0

Country Garden (2007), geri ödeme yapılabilmesi için daha yüksek maliyetli bir finansman sağladığından, dönüştürülebilir tahvil satışında 7.83 milyar HK $ ‘lık artış kaydetti.

Dün Hong Kong değişimine göre, Çin’in satışlardaki en büyük geliştiricisi, beş yıllık konvertibl tahvillerini yüzde 4,5’lik bir kuponla fiyatlandırdı. Menkul kıymetler yüzde 30’luk bir dönüşüm primi taşıyor.

Ocak ayında yapılacak olan sıfır kuponlu dönüştürülebilir tahvillerin eşzamanlı geri alımını finanse etmek için kullanılacak.

Offshore borcu yeniden finanse etmek için kalan tüm gelirler kullanılacaktır.

HSBC Holdings (0005) ortak bir yönetici iken JPMorgan Chase & Co ve Goldman Sachs Group ortak küresel koordinatörleriydi.

Ülke  hisseleri dün Hong Kong’da işlem görmeye başladıktan sonra yüzde 3.51 oranında düşerek 9.34 HK $ ‘dan kapandı.

Diğer yandan Çinli şirketler grubu HNA Group, kaynaklara göre varlık elden çıkarma konusunda tavsiye almak için ülkenin en büyük  yöneticileri arasında devlete ait Çin Cinda Asset Management’a (1359) yöneldi.

HNA Grubunun başkan yardımcısı, Başkan Chen Feng’in yeğeni Dennis Chen, Salı günü Cinda Devlet Başkanı Chen Xiaozhou ile bir araya gelerek işbirliğini görüşmek üzere bir araya geldi.