Çözüm sürecinde son durum nedir?

0

AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, “Çözüm sürecinin mimarı AK Parti’dir ve geleceği de AK Partiye bağlıdır. AK Parti olarak dokunulmaz konulara dokunuruz, çözülmez konuları çözeriz. Cesaretimiz var, risk alırız” dedi.

AK Parti Van İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan Ak Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi. 1 Kasım seçimlerinin çok önemli olduğunu ve bu seçim ile Türkiye’nin tekrar dönüş yaptığını ifade eden Atalay, şöyle konuştu: “Bir partinin iktidar olmasından öte, Türkiye’nin geleceği ile ilgili en kritik seçim ve en kritik kararların verileceği bir gün. 1 Kasım’da Türkiye, hamdolsun tarihini değiştirdi. Biz de hızlı bir şekilde iş başı yapacağız.”

Atalay, bir gazetecinin, çözüm süreci ile ilgili sorusuna şöyle karşılık verdi: “Biz; çözümün, huzurun partisiyiz. AK Parti olarak dokunulmaz konulara dokunuruz, çözülmez konuları çözeriz. Cesaretimiz var, risk alırız. 7 Haziran’dan sonra hem bölgenin, hem Kürt vatandaşlarımızın tekrar AK Parti’ye yöneldiğini bu seçimde görüyoruz. AK Parti, bugüne kadar nasıl bunun hakkını verdiyse bundan sonra da verecektir. Bu seçimde aldığımız bu oylar, bizim için çok değerli. Biz yine Türkiye’nin her köşesinden oy aldık. Dolayısıyla çözüm sürecinin zaten mimarı AK Parti’dir ve geleceği de AK Parti’ye bağlı. Bu istikrar ve güçlü hükümet, bu sorunların hepsini bir bir çözecektir.”