CR7’NİN TRANSFERİ REAL MADRİD’İ YIKTI

0

Geçtiğimiz günlerde yılın transfer olayını yaşadık aslına bakarsınız.Ronaldo 9 yıllık Real Madrid serüvenini geçtiğimiz günlerde son buldu.Arkasında şampiyonlar ligi kupaları,lig kupaları,kral kupası ve Ballon d’Or gibi kupalarla dolu bir serüven geçti gitti.Artık yeni serüvenleri Juventus takımının formasıyla devam ettirecek.

İtalyan ekibi kendi tarihlerinin en büyük transferine imza attılar.Real Madrid’e Ronaldo için 100 milyon euro gibi futbolun o uçuk rakamlarını ödüyecekler.

RONALDO’DAN AÇIKLAMA

Verdiği kararı değerlendiren Ronaldo”Hayatımda yeni bir bölüm açmanın zamanı olduğuna inanıyorum ve bu yüzden kulübün transferimi kabul etmesini istedim. Herkesten beni anlamasını rica ediyorum. Benzersiz bir 9 yıl oldu. Burada yaşadıklarımı asla unutmayacağım” ifadelerini kullandı.”

BU TRANSFER REAL MADRİD’E PAHALIYA PATLADI

CR7’nin transfer olmasından sonra Real Madrid’in sosyal medyasında dalgalanma oldu.Günümüzde sosyal medyanın etkisi diye bir argüman bulunduğunu herkes biliyor.Bir oyuncuyu transfer ettiğiniz zaman onun hayran kitlesinide somut olarak transfer edebiliyorsunuz.Bu transferdede bu çok belli oldu.Real Madrid CR7 den sonra Twitter hesabı 24 saat içinde yaklaşık 1 milyon takipçi kaybetti. Salı günü 31.97 milyon olan takipçi sayısı kısa sürede 31.02 milyon seviyesine geldi.

Ronaldo’nun yeni takımı Juve’de ise tam tersi bir durum yaşanıyor. İtalyan kulübünün takipçileri iki günde yüzde 20 artışla 6.16 milyona yükseldi.