Demokratların 2020 adayı Bloomberg mi ?

0

Eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, Çarşamba günü Demokrat Partiye 2020’de Demokrat bir cumhurbaşkanlığı adayı olarak gösterilmeye ilgi duyduğunu söyledi.

Blommberg,Demokrat Partinin önde gelen bir mali destekçisi olarak ortaya çıkmasıyla ortaya çıktı.  2018 kongre yarışları sırasında yaklaşık 100 milyon dolarlık Demokrat adaylara yardım etti.

Bloomberg LP medya şirketinin 76 yaşındaki başkanı, Instagram’da  adaylığını duyurdu. Başkan Donald Trump ve Cumhuriyetçi müttefiklerine dolaylı bir tokat attı ve Bloomberg’in ABD demokratik kurumlarına tehdit oluşturduğunu öne sürdü.

Bloomberg, “ABD tarihinde kilit noktalarda, iki partiden biri Anayasa’yı tehdit edenlere karşı bir siper olarak hizmet etti” diye yazdı. “İki yıl önce Demokratik Kongre’de bu tehditler konusunda uyardım. Bugün, bir Demokrat olarak yeniden partime kayıt oldum – hayatımın büyük bir kısmına üye oldum – çünkü Demokratlara, ülkemizi kontrol etmeleri ve milletimizi çok kötü bir şekilde dengelemeleri gerekiyor. ”dedi.