Dernek merkezi ve 8 şubesine baskın düzenlendi

0

İzmir‘de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması‘na yönelik soruşturma kapsamında, Kaynak Holding’e ait şirketlere bir süre önce kayyum atanmasının ardından yapılan incelemelerde, Fetullah Gülen‘in para toplamak için kurdurduğu ilk dernek olan Fidan Eğitim Gönüllüleri Derneği’ne operasyon düzenlendi.

Sabah gazetesinin haberine göre. Fetullah Gülen’in, İzmir’de esnaftan para toplamak için kurduğu ilk dernek olan Fidan Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin, hayali AB projeleri üreterek aldığı paraları örgüte aktardığı tespit edildi.
Kestane Pazarı bölgesindeki esnaftan para toplamak için kurulan derneğin merkezi ile Buca, Konak, Gaziemir, Bayındır, Torbalı ve Menderes ilçelerindeki 8 şubesini basan ekipler, Karabağlar’da bulunan dernek merkezindeki bilgisayar kayıtları ve bazı dokümanlara el koydu.

Bu arada bazı belge ve dokümanları kaçırmaya çalışan 2 kişi de gözaltına alındı. Operasyonun, dernek yöneticilerinin hayali projeler üretilerek, devletten ve AB fonlarından hibe olarak aldıkları destekleri Paralel örgüte aktardığı iddiaları üzerine başlatıldığı öğrenildi.