Dört ayrı dilde tanıtım filmi hazırlattı

0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı AK Parti birinci sıra adayı Faruk Çelik, ’Oyuna gelme kardeşim’ adlı kısa tanıtım filminin ardından bu kez de ’Korkma Allah bizimle’ adı verilen ikinci tanıtım filmini hazırlattı.

AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Faruk Çelik tarafından terör konulu hazırlatılan ’Korkma Allah bizimle’ isimli kısa filmde İstiklal Marşı; Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Zazaca seslendirildi.

1 dakika 23 saniyelik kısa filmde; Fırat Nehri’nin karşısında ateşlenen bir silahtan çıkan merminin kent merkezinin üzerinden çeşitli ilçelerden geçmesi ve sonunda bir selam duran bir askere değeceği sırada beyaz güvercin oluşu anlatılıyor. Film, ateşlenen merminin beyaz güvercin olması ve Faruk Çelik’in fotoğrafı eşliğinde ’Korkma Allah bizimle’ sloganı ile sona eriyor.

Terör vurgusunun yapıldığı kısa tanıtım filminin üzerine dublaj olarak yapılan seslendirmede ise İstiklal Marşı; Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Zazaca seslendirildi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapılan ve sosyal medyada yayınlanan tanıtım filmine ilişkin konuşan eski bakan Faruk Çelik, “Bu reklam filmleri ile 40 yıldır ülkemizin başına bela olan, son dönemlerde yine olanca şiddetiyle kendini gösteren terörün asıl yüzünü, kimlere hizmet ettiğini, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi yine kendimizin sağlayabileceğini vurgulamaya çalıştık. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin öneminin, kurgulanan ve ortaya konulan oyunun ve her birimizin bu oyunun birer figürü yapılmak istendiğinin farkına varmalıyız” dedi.