Düğün hazırlıklarına başlamışlardı

0

Bursa’da 10 bin lira başlık parası karşılığı evlenmeyi kabul eden Suriyeli genç kadın, düğün alışverişi yapıldığı sırada kaçmak isterken damadın yakınları tarafından polise teslim edildi. Damadın yakınları çarşının ortasında sahte gelinin üzerindeki takıları çıkarttı.

Bursa’da ikamet eden 35 yaşındaki H isimli kişi arabulucu A. isimli kişi tarafından 25 yaşında Suriyeli bir kadın ile tanıştırıldı. Suriyeli A isimli kadın başlık parası için 10 bin lira istedi. Dolandırıcı olduklarının farkına varamayan genç adam, 10 bin lira başlık parası verdiği Suriyeli genç kadınla görüşmeye başladı.

H isimli kişi evlenmek için Suriyeli A isimli kadın ile düğün hazırlıklarına başladı. H isimli kişi düğün öncesi takı isteyen kadın isteğini üzerine akrabalarıyla birlikte Kapalı Çarşısı’da altın alışverişine başladı. Durmadan gözü dışarıda olan gelin, kaçmak isteyince tavırlarından şüphelenen aile, sokak ortasında gelini kıstırdı. Cumhuriyet Caddesi’nde Suriyeli gelinin etrafına toplanan aile tek tek altınları ve kıyafetleri geri aldı. Kimseyi aramasına izin vermedikleri gelini polis ekiplerine teslim eden aile iki kişiden de şikayetçi oldu.