Dünya Piyasaları Allak Bullak Olmaya Başladı.Dikkat Dalga Geliyor.

0

Avrupa hisse senetleri dün düştü, yatırımcılar bir Federal Rezerv toplantısının sonucunu ve Başkan Jerome Powell ile bir basın toplantısını beklerken ABD hisse senedi vadeli  işlemleri karışmaya   başladı.

Borsalar açılışı ile kazançlarını tersine çeviren Stoxx Europe 600 endeksi % 0.3 düştü .Ve kaybetmeler başladı.  Alman DAX% 0.4 düştü. Asya piyasaları, Şangay  % 4’lük bir düşüş kaydetti ve veriler Çin ürün fiyatlarının deflasyonu a zararı daha derinleştirdiğini gösterdi.

ABD hisse senedi vadeli işlemleri karışıktı. Sadece Nasdaq-100 vadeli işlemleri daha yüksek işlem gördü. Nasdaq Composite başka bir rekor kapatmayı başarsa da, Salı günü Dow endüstrileri ve S&P 500 için geri çekildi.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü dünya ekonomisinin “bir ipin üzerinde” olduğunu uyardıktan sonra Avrupa’nın sabahları bir miktar  hisse senedi çıktı. Virüsün ikinci dalgasından kaçınılması şartıyla, bu yıl gayri safi yurtiçi hasılada% 6’lık bir düşüş öngörülüyor. Virüs yıl sonundan önce geri gelirse, küresel GSYİH% 7,6 düşecek,