E3 2019’da ne oldu? – Dying Light 2

0

Evet  E3 2019’da Dying Light 2 özel bir toplantıyla gösterildi çıkış tarihinin 2020 olduğu açıklanan oyun bizim araştırdığımız bilgilerden istifade ederek oyun hakkında biraz bilgi vereceğiz. Bu arada Oyun ilk oyundaki nin aksine Türkiye’de geçmiyor.

 

Öncelikle oyunu hiç bilmeyen biri iseniz size şöyle anlatmaya çalışayım,  oyun aslında bir zombi oyunu fakat özellikle bu oyunun ikinci oyunda (yani şu an bahsettiğimiz oyununda) seçimleriniz çok etkili olacak Yani Life is strange  gibi hiçbir işe yaramayan seçimler değil.  (Bu arada Life is Strange hikaye bakımından bakarsak seviyorum fakat bariz olarak seçimler etkili olacak kısmında söyledikleriyle sınıfta kalmıştır) aksiyon anında çıkan seçimler oyunun gidişatını hatta çok önemli kısımları ve oynanışı değiştiriyor.

Seçimler yapılırken oyun  donmuyor yani daha demin dediğim gibi aksiyon esnasında bu seçimler veriliyor ayrıca ilk oyunu oynayanlar bilecektir oyunun en öne çıktığı kısım parkur elementleri yani muazzam bir parkur kısımları bu kadar hızlı ve güzel oluyor ki alışkın değilsiniz ilk başta alışana kadar bazı yerlerde  başınız dönebilir.

 

Şahsen oyun bana göre bu oyun değil çünkü benim zombi oyunları ile çok aram yok mesela yeni çıkanlardan Days Gone’ı oynamadım fakat birkaç kez izledim aslında sürü kısımları beni çekti Fakat Dediğim gibi ben öyle bir oyun oynayamam. En son oynadığı Zombi oyunu The Last of Us olabilir Bu arada eğer  The Last of Us’ı sevdiyseniz 2 oyunu yolda ekim 2019’da geliyor fakat ben The Last of Us’ı abartıldığı kadar sevmemiştim Neyse başka bir günün konusu.

 

Tekrar konuya geri dönersek bildiklerimiz bu kadar fakat ilerleyen günlerde daha farklı haberler çıkabilir o zamana kadar farklı oyunları E3 2019’dan öğrendiğimiz şekilde sunmaya devam edeceğiz o zamana kadar sağlıcakla kalın.