Erasmus Hazretleri Derki; “Bizim Deli Çocuk Trump, Papaz’a Neden Taktı.”

0

Geçen hafta Netpano ‘da yazmaya başlayınca Türkiye’deki okurlardan iltifat, Avrupa’daki sevenlerimden eleştiri aldım. Türkiye’deki arkadaşlar “bize batının gerçek yüzünü anlattığınız” için teşekkür ederiz dediler. Hep birlikte  “ya biz onları  böyle bilmiyorduk “dediler. Bizimkilerde  “hocam olmadı, bütün gizli saklı neyimiz varsa anlatıyorsun” dediler. Bizim açık gözler “Türkiye gibi ülkelerde algı yönetimi yaparak, filmlerimiz, sosyal medya vs. la “hep güçlü biziz, hep biz sizden akıllıyız, sizden bir şey olmaz” sloganlarıyla yıllardır onları uyuttuk. Onları kandırdık .Onlarda en sonunda buna inandılar. “En sonunda bizden bir şey olmaz” demeye başladılar. Hatta Türkiye’nin gazetelerinde sık sık “Türkler böyledir, Türkler bunu yaparsa” gibi aşağılayıcı ifadelerle kendilerine hakaret eder hale getirdik. Şimdi Erasmus hazretleri çıkmış gerçekleri anlatıyor. “Oldu mu hocammm”. Diyorlar.

Terbiye Evde Kalmış

Bizim çocuklarda da terbiye kalmamış kardeşim. Ben ilmi öğrenmeye başlarken, hayran olduğum İslam dünyasında hocalarım bana her zaman doğru söyleme düsturunu öğretmişti. Hatta bilgilerini herkesle paylaş demişti. Eee ne oldu bizim torunlarımıza, paylaşmayı bırakın insanlar cahil kalsın diye neredeyse el birliği yaparak dünyayı batırıyorlar. Bu çağa gelince gördüm kimse okumuyor. Burada bile fazla ilimi yazamıyorum. Fazla uzun yazıyorsun diye hemen eleştiri geliyor. “Hocam fazla yazma, kimse okumuyor kısa öze ,yaz” Arkadaşım biz gibi hoca takımına bu yapılır mı, neyse bırakalım, bu meseleyi şimdilik.

Deli oğlan Trump

Gelelim şu bizim deli oğlan Trump’a …Adamın saçları ahenkle dans ediyor. Adamda para var. Hanım dayanmıyor.Bu yüzden Avukatlarıyla başı dertte ..Avukatları bile en sonunda yeter artık dediler. Artistlik, ahlaksızlık, adamda ne yararsan var. O zaman bu adam niye ABD başkan oldu diye insanın aklına geliyor. ABD kurucu babalarının kemikleri sızlıyor. Siz bilmezsiniz Washington erdemli adamdı. Makam parasını almazdı. Beni çağırdılar. Bende dedim Washington öyle olmaz sen almazsan senden sonra gelenlerde almaz. Başkanlık devletin önemli makamıdır. Parayı sembollük yap ki bir dolar maaş alıyordu. Makam parasını da ihtiyacın olan fakirlere ver dedim. O da öyle yaptı.  Her neyse.. Diyeceksin Trump da almıyor, o başka yerden götürüyor. Siz bilmezsiniz,ABD 1 milyar doların altında rüşvet yasaktır. Üstü onu tartışma. Bu kadar tezatların ülkesinde kurucu babaların dindarlığı bu ülkede hala var. Biz Püritenleri Avrupa’dan kovmuştuk. Onlarda “Allah’ın adını yaşatmak için” Amerika kıtasına gittiler. Devleti kurdular. Bu ülkede dindarlık hala önemlidir. Katolikler  veya Ortodokslar gibi buradakiler  çocuğu  Allah’a  şirk koşmaz. Bakın tarih kitaplarına 19.yy da Amerikalı misyonerler idealisttirler. Hristiyanlığı yaymak için sizin ülkeye gelip, Hristiyan Ermenileri tekrar Hristiyan ettiler.! Orada bir teknik hata oldu. ! Bu misyonerler size Ermeni meselesi diye bir sorun bırakıp gittiler. ABD  misyonerlik faaliyetlerini ve toplumu din ekseninde tutma hamlelerinde özel sektör devletten daha başarılıdır. İşte onlardan biri, çocuklar ona “Billy amca” diyor. İşte adresi  https://billygrahamlibrary.org  girin bakın. Adam nasıl çalışmış.

Bu amca bu yaz öldü. Cenazesine kim katıldı dersiniz. Tabii ki Trump. Sayfasında cenaze töreni var izleyin göreceksiniz.Diyeceksin bu kadar ahlaksız bir adamın burada ne işi var .ABD böyle bir ülke Billy gibi adamlar dine saygılı ama ahlaki hastalıklılar olan Trump gibi adamları etkileyip, yönlendiriyorlar. “Yeniden büyük Amerika’yı oluşturmak”  kötünün iyisinde Trump tercih ediyorlar. Güçlü Amerika güçlü kilise, güçlü misyonerlik demektir.  Türkiye yaşanan olayda olduğu gibi sizin arkanızda devlet olmazsa hat safhadan sorunlar yaşarsınız. Bunun karşılığında CIA lı arkadaşlara da misyoner kisvesinde çalışmalarına sesiniz çıkmaz.  “İşin raconu böyle,al gülüm ver gülüm”.

Trump da bu Billy’nin müdavimidir. Ona hayrandır. Billy bir başka özelliği ise Ülkedeki ilk ve en büyük Evangalist arkadaşların lideridir. Eeee sizdeki papazda bu gruptandır. Dolayısıyla Trump için burada papaz kendi oy tabanına ve kendi inanç grubu için hayati önemi var. Bu papazı sizden almadan rahat etmeyecek bunu  bilinin.

Trump aptallıklarını zaman zaman yazmaya devam edeceğim bir uyarı ile bitireyim. Rusya ve ABD Suriye’de İran’la birlikte size tuzak kuruyor benden söylemesi ….