Erasmus Hazretleri Diyor ki; Çin Mutfağının Sonucu, Korona Virüsü

0

Dediler Hocam şu Çin hakkında neden yazmıyorsunuz. Türkiye’deki Çin severler, av-Rusya’dan av-Çin’e kadar Anadolu’yu bir yerlere çekiştirip duruyorlar.Bunlar hakkında bir şey söylemeyeceksin diye beni arayıp duruyorlardı. Dedim hele bir bekleyin. Allah, hem  Çin severleri hemde o yecüc ve mecücleri mutlaka sınayacaktır.Demeden Yaradanım sen ne büyüksün dedim kendi kendime  bak şimdi  şu ülkenin yaşadıklarına… bu adamların pisliklerini şimdi dünyayı da içine çekebilir. O da başka konu..

Çin denince insanların aklına kalitesiz  malları sabah akşam robot gibi çalışan kitle aklınıza geliyor.. değil mi ? Sizin dedeniz bilgehan demiş çin milleti hilekardır sahtekardır.Çok doğru söylemiş

Birde Türkiye’deki  Çin severleriniz var. Bu arkadaşlar garip yahu..her neyse ..arkadaşlara   ”  ne mutlu (ABD,Rusya)Çinliyim demeyi bırakıp “ne mutlu Türk’üm” demelerini tavsiye ederim .  Arkadaşlara  birde Orhun abidelerini okumalarını ,Doğu Türkistan’da yaşananları izlemelerini nihayetinde de Çinlilerin yemek kültürüne bakmalarını tavsiye ederim.

Çin mutfağı mı temiz mi ?

Nereye gitsem hocam Çin mutfağını deneyin. Kardeşim ben Anadolu mutfağından başka yerde yemek yemem derim.Ellerini sofraya yıkamadan oturan,  temizlik anlayışı olmayan bir milletin elinden yemek yenir mi ya … Bir de ne yedikleri ne den yemek yaptıkları bilinmeye adamların sofrasına oturulmaz. Derken CNN bir haber gördüm.Beni haklı çıkardı. Adam elinde kovayı almış, kanalizasyonda yağları toplayıp,onunla yemek yapıyor. O an dünyanın en hızlı kalkınan ülkesinde bir gariplik var. Dedim. Dostum Fransız tarihçi F.Braudel “Allahdan bu adamlar pirinç yiyor bir de et yeseler dünyada et kalmaz diyordu.” Bende bir adım daha işi ileri götürüyorum.”Keşke normal et yeselerdi de  şu an yaşadıklarımız yaşamazdık” derim.

Bu arkadaşlar normal et yemedikleri için daha doğrusu böyle bir kültürleri olmadığı için  şimdi bunların yedikleri dünyanın başına bela olmaya başladı.

Kubilay bile bu adamların yemek kültürünü değiştiremedi.Böcekten Yarasa’ya Fare’den Yılana kadar ne bulsalar yiyen bu arkadaşlar insanlığın başına farklı hastalıklar çıkarmakta ta üstlerine yok.

Geçen Pekin’e gittim. Otelden dışarı çıkamadım.Herkes uzaylı yaratıklar gelmiş gibi maskelerle geziyor.Dedim “siz bu yemek kültürünüzü değiştirmezseniz, Doğu Türkistanlılar zulüm yapmaya devam ederseniz. Allah size daha belalar gönderir..” Baktım bunlardan ne ders çıkaran yönetici var ne halk ..

Fazla duygusallaşmadan lafı bağlayayım .Allah hastalara şifa versin Çin vatandaşlarına da İslam’la şereflenmeyi nasip etsin, Amin.