Erasmus Hazretleri Diyor ki; Putin’in Maskesi Düştü. Küreselciliği Artık İfşa Oldu.

0

Şu Putin’e oldum olası kanım ısınmadı. Adamı hep gördüğümde iki ajandalı olduğunu hissederim.

Beni onunla Yeltsin tanıştırdı. Dedim “nereden bulundun bu arkadaşı “ Hocam “ABD deki küreselcilerin tavsiyesi” dedi.

Devam etti Yeltsin “Hocam elime ismini verdiler. İktidara terk et. Sana ve kızına dokunmayacağız ,yediklerinden zimmetine geçirdiklerini de görmeyeceğiz, bırak git dediler” Önce biraz nazlandım. Baktım hemen devreye medyayı soktular. Bilirsin hocam her Rus gibi bende votkaya bayılırım. Onlarda benim votkayı fazla kaçırdığımda kızlara sarktığım görüntüleri ekrana verdiler. “Tamam, koltuğu bırakıyorum. Bu adamı da iktidara getiriyorum.” Dedim.

 

Primakov’u da mı aldattılar.

Bana o zaman Primakov ve arkadaşların tavsiyesi ettiler dediler Putin için.. Bende Primakov’u tanırım. Rus devletinin patronudur. Dedim “ulusalcı bir refleks doğru hamle yaptılar dedim kendi kendime…” O zaman işimin yoğunluğunda Primakov’a gidip de “ya hu bu adamı nereden buldun diye soramadım.”  Âmâ ilerleyen yıllarda Rusya’nın derinlerinde olan bir arkadaşım ısrarlı bir şekilde “hocam Moskova’ya gelin. Kızıl meydanda size bir Rus Borçka’sı içireyim” dedi. Dedim bu arkadaş bir mesele olmadan kolay kolay beni Moskova ya çağırmaz, atladım gittim. O tarihlerde Putin iktidarda hatta kremlinde idi. Arkadaş oradaki toplantıdan geldi. Başladı bana anlatmaya ;“hocam bu adamda bir gariplik var.” Dedim “nereden çıkardın”, “ Bir kendisi sözde Rus devletine hizmet ediyor ama yavaş yavaş sistemi kendine köle etmeye düşünüyor.” Dedi. “Bunu da önce gizli sonradan göstere göstere yapacak “dedi. “Yahu sakin ol nereden çıkardın bunu” dedim. Hocam “elemanın KGB yıllarını biraz araştırdım Almanya’da yılları hatta bir ara Türkiye deki yıllarındaki faaliyetlerine baktığımda ABD ekibine sık sık göz kırpmış, Almanya’da ise Almanlarla ilişkileri tartışılır seviyelerde imiş”. Dedi. Devam etti.” Rusya’nın menfaatleri yerine küresel ekiplere sinyaller göndermiş.” “Hele hele emin misin?” dedim. Hocam “o zaman tereddütlerim vardı ama şimdi %80 tereddütlerim kalktı.” Dedi. Bende “neden %20 bekliyor” dedim. O da “hala milli refleksleri var diye ümit ediyorum” dedi. Bu görüşmeden sonra Medvedev’i başbakan yaptı. Sonrada turnike usulünde onu da kullanmaya devam etti.

 

Medvedev Efendi Çocuk

Medvedev’le Kremlin’deki arkadaş beni tanıştırdı. Baktım efendi çocuk, “hocam nasılsınız” dedi. Şöyle böyle derken baktım fikirlerime değer veriyor muhabbetimiz ilerledi. Değişik zamanlar da Moskova’da buluştuk.  Putin’le beni o tanıştırdı. Baktım aralarında önce bir takım ruhu var. Birbirlerini hiç eleştirmiyorlar. Ser verip, sır vermiyorlar. İşler güzel gidiyor derken Ukrayna’da Putin gol yemeğe başlayınca Medvedev’le iplerin gerildiğini gördüm. Medvedev o günlerde beni çağırdı. “Hocam bu adam beni dinlemiyor. Her şeyi biliyorum havasına girdi. Ne yapayım” dedi. Dedim “Bekle Devletin gereğini yapar.”

Kayıp İki Haftanın Öyküsü

Rusya’daki aksakallı arkadaşlar devletin önüne geçmeye çalışan Putin’i zaten izliyorlardı. Putin’e onlarda  kızgınlar. Sibirya bu arkadaşların güzel bir mekânları var. Beni de orada zaman misafir ederler. Putin’e ültimatom vermişler. “İşi gücüne bırak. Sibirya’ya gel.” Putin paniklemiş hemen atlayıp uçağa Sibirya’ya gitmiş. Çıkmış bizim aksakallı arkadaşların huzuruna Medvedev’de kapıda beklemiş. Demişler “arkadaş sen ne yapıyorsun. Ukrayna da çakıldın, kaldın. Bizi rezil ettin. Putin, “Efendim merak etmeyin. Kırım’ı kurtaracağım. Halka tekrar güçlü Rusya’yı göstereceğim” filan demeye çalışırken sevdiğim bir arkadaşım sinirli bir şekilde ayağa kalkıp, “bak Putin sen hiçtin. Seni adam sanım burada görev verdik ama bizim asırlık devlet geleneğimiz beş paralık edemezsin. Senin kişisel takıntıların devletin önüne geçemez. Bunları önle yoksa geldiğin yere gidersin. Sevgililerin, kızlarının yaptıklarını hepsini biliyoruz ama bir şey demiyoruz. Verdiğin artistlik pozlara da ses çıkarmıyoruz. Unutma burada devlet esastır çar değil.” Bu konuşma üzerine kıpkırmızı olan Putin “peki efendim” deyip huzurdan çıkmış. Medvedev diyor ki “hocam görmeliydiniz kendisini, kin, nefret bir arada kendi kendine “ben onlara göstereceğim daha gerçek Putin’i görmediler” diyerek uçağa atlayıp doğru Moskova’ya döndü dedi. “Ha şimdi anladım o kayıp iki haftanın öyküsü bu mu dedim” Medvedev’e.. “Evet hocam” dedi.

Putin Gerçek Yüzünü Göstermeye Başlıyor.

İşte bu andan itibaren değişen bir Putin’i bende gördüm yazımın başında dediğim iki ajandalı ifadesinin hayata geçtiğini müşahede ettim.

O sırada ben Medvedev’e dedim. “Dikkat et. Bir iki sene içinde seni harcar” dedim. “Merak etmeyin hocam bazı iplikleri benim elimde” dedi. Bende “o kadar rahat olma” dedim. Senin ipliklerini o daha iktidara gelmeden dolamaya başlamıştır” dedim Nitekim sonra bana görevden alınınca Medvedev” hocam haklı çıktınız” dedi.

 

Esas Putin’i Şimdi Görüyoruz.

Haklı çıkmayı sevmem ama Putin’i tanıyorsam. Şimdi kendi yüzünü göstermeye başlayacaktır diyordum kendi kendimi ..Nitekim geçen düğmeye basıldı.2034 hatta öbür boyu iktidarda kalmak için Putin adım attı.  Önce herkes 2024 de Putin koltuğu bırakıyor sandılar. Sonra ağzındaki baklayı çıkardı.” Çar olmak istediğini” satır arasında dünyaya söyledi. Ardından esas niyetini vurgulamaya başladı.” Rus sistemi değişmeli, neymiş öyle devlet, aksakallar böyle şey olmaz kardeşim” demeye başladı. Kremlindeki arkadaşımla Korona olayı başlamadan önce tekrar Kızıl meydandaki lüks bir otelde buluştuk. Ben kahvemi içerken “hocam %20 gitti. Artık Yüzde yüz eminin” dedi. “Putin Rusya’yı küreselcilere yani kendisini iktidar edenlere ülkeyi teslim edecek Petro’nun kemikleri sızlayacak” dedi. “Merak etme, Gorbaçov bunu yapamadı” dedim. Hocam” bu Gorbaçov’dan daha berbat” dedi.

 

B

“Bakın bir Suudi Arabistan’ın hamlesine bile cevap verirken göbeği çatladı.” Dedi.” Siz bakmayın kendinden emin hallerine hepsi hava cıva dedi. Ama kardeşim Rus devleti buna izin vermez” dedim Bende onlara güveniyorum dedi. Sonra ayrıldık.

Putin’e Korona mı bulaştı?

Geçen TV seyrediyorum (malum yaşlı olunca artık bende evde kalıyorum korona virüsünden dolayı ) Baktım bizim Putin sol el sabit havalı vücudu ile korona tedavisi gören Rusları ziyaret ediyor. Sarı kıyafetler astronot gibi giyinen koruyucu elbiseler içinde “ölmekten ve mikroptan ne kadar korktuğu orta” dedim kendi kendime “Putin dikkat et ava giderken avlanırsın.” Daha sözün tükürüğü ağzımda kurumadan yeni bir haber hastahanede onu karşılayan onunla asansöre binen başhekimde korona virüsü olmuş. Dedim “birileri gereğini mi yapıyor her halde” dedim. Küreselci Putin’e Rus devlet aklı “dur demek mi istiyor.”

Bekleyim görelim bu korona neymiş ya hu dedim Boris, kraliçe, Merkel şimdide Putin .. Tecrübelerim diyor ki yeni bir dünya kuruluyor. Orada bu tip siyasetçilere yer yok.