Evimizi ve Gezegenimizi Temizlemede Üç Doğal Müttefikimiz;Siyah Sabun,Beyaz Sirke,Kabartma Tozu

0

Alerjik, aşındırıcı, tahriş edici  bunların hepsi Çoğu endüstriyel ev ürünün yan tesirleri , Deterjanlar, vb kimyasal temizlik ürünleri kullanıldıklarında evdeki havayı kirleten uçucu organik bileşikler (VOC) yayar;  Çevreye salındıktan sonra ise su ve toprağı kirletirler. Ev alışkanlıklarınızı değiştirmek  sadece sağlığınıza değil , aynı zamanda gezegenin sağlığına da iyi gelir.

Yeni müttefiklerimiz.

Beyaz sirke, kabartma tozu ve siyah sabun en iyi müttefikimiz olmalı.. Bunların Evimizde nasıl kullanalım.

Tüm evi temizlemek için

Beyaz sirkeden narenciye.Dezenfektan, kireç önleyici … Beyaz sirkenin erdemleri çoktur! Kokusunu azaltmak için narenciye limon portakal vb ile karıştırılabilir: kapanan büyük bir cam kavanoz alın ve narenciye ürünler limon, portakal,  ile doldurun. Beyaz sirkenin üzerine dökün, sonra kavanozu kapatın ve iki hafta bekletin. Ardından, bir sprey şişesinde, narenciye sirkesini suyla (2/3 – 1/3) karıştırın: çoklu kullanım spreyiniz hazır!  Bu kavanozunuzu iyi saklayın. İçine sirkeyi her aldığınızda tekrar doldurun. Bu karışım yıllarca saklanarak kullanabilirsiniz.

Giysilerimi yıkamak için 

Siyah sabun. Yapımı inanılmaz derecede kolay! Büyük bir şişe veya kutuda 1/3 sıvı siyah sabun ve 2/3 sıcak suyu karıştırın, sonra soğumaya bırakın. Çamaşırlarınızda kullanılmaya hazır! Arada bir, çamaşır makinenizi kireçten arındırmak için çekmeceye bir kaşık beyaz sirke eklemeyi unutmayın.

Borularımı tıkanmasını gidermek için
Kabartma tozu ve beyaz sirke. Asit ürünlerinden çamaşır suyundan artık kurtulun .Bunlar ortam havasını kirletirler. Lavabonun gideri üzerine yarım bardak bikarbonat, sonra yarım bardak beyaz sirke dökün. 10 dakika bekletin: köpürsün. Bu arada, bir litre su kaynatın. 10 dakika sonra kaynar suyu kanalizasyona dökün: hala köpürüyor, normal! Sirke kabartma tozu ile birleştirildiğinde borularda biriken tüm kalıntıları temizler. Günlük bakım için, öğütülmüş kahve tanelerini lavaboda boşaltın: çok etkili bir yağ gidericidir.