Exit Wounds ( Kurşun )

0
Kurşun 2001 yapımı, yönetmenliğini Andrzej Bartkowiakın yaptığı, başlıca rollerini Steven Frederic Seagal (Orin Boyt) ve Earl Simmons (Latrell Walker ) in paylaştığı ABD menşeyli aksiyon polisiye filmidir.
Başrol oyuncularından Steven Seagal, Amerikalı dövüş sanatları aktörü olmasının yanında şarkıcı, yazar, yapımcı ve yönetmendir.
Aynı şekilde müzik sanatçısı olan Earl Simmons, dünyanın önde gelen gangsta rapperlarındandır ve ünlü hip hop gruplarından DMX in solist elemanıdır.
Kurşun, Steven Seagal in Under Siege seri filmlerinden sonra çevirdiği en iyi filmdir. Orin Boyd, suçluları yakalarken kendi alışılmadık yöntemlerini kullanan, bunun için şehrin yarısını havaya uçurmaktan çekinmeyen, başına buyruk, emir almaktan pek hoşlanmayan bir polistir. Bu kişiliği ile, yine istemeden karıştığı bir kovalamaca sonunda amirleri, onu ceza olarak zenci mahallesinde kötü üne sahip bir polis karakola tayin ederler. Burada suçun her türü ile uğraşırken bazı polislerin de uyuşturucu mafyası ile işbirliği içinde olduğunu ortaya çıkarır. Tabi bu arada bol bol kovalamaca, dövüş, araba takip sahneleri ile görsel şölen tamamlanır. Özellikle son filmlerinde çok kilo aldığı için popülaritesini yitirmeye başlayan Steven Seagal’in fit olduğu filmlerinden biri olan Kurşun, izlemeye değer.
Saygılar..