Gleichapel’deki Zen Sözcüğü Resim Sergisi

0

Kendini“ bağımsız bir sanat platformu” olarak tanımlayan Gleichapel, New Mexico merkezli ressam John Phillip Abbott’un (9 Şubat-24 Mart 2019) yaptığı Zen kelimesi resimlerini Paris’de sergileyecek…

Soyut renk geometrileri ve kelime resimlerinde bilinen Abbott, “Buddy Holly” “Fortuna” “Cosmos” “White Pontiac” ve “Any Any Sunday” gibi sözcüklerin önerdiği resmi ve resimsel özellikleri araştırıyor.

“Zen” serisi hakkında, Abbott asla bir Budist prensibi veya bir meditasyon tarzında olmadıklarını söylüyor. Sanatçı için resimlerindeki kelimeler hatıralardan ve kişisel deneyimlerden geliyor. Bu durumda, Robert Pirsig’in “Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı” kült kitabı ya da ellili Zen’den “Beat” şairlerine ilham kaynağı olabilir. Ancak Abbott, Zen kelimesinin anlamının tefekkür olarak düşünülüp “şu anda, küresel olarak gerçekleşen her şeye bir cevap olarak hissettiğini” belirtiyor.

John Phillip Abbott, “Zen Resim Sergisi” (9 Şubat-24 Mart 2019) Gleichapel, 15, rue Debelleyme, Paris, 75003. Her gün 14: 00-24: 00 arasında gezilebilir.