Güney Kore’de Güzellik Anlayışı

0

Hepimizin bileceği üzere Güney Kore estetik konusunda dünyada 1. sırada olmayı hak edecek bir ülke. Buradan yola çıkarak Güney Kore’deki kızlarımızın güzel görünmek için estetiğe başvurduğunu anlayabiliyoruz.

Özellikle ülkede bu estetiği yaptıran kişi sayısı tavan yapmış olan “çift göz kapağı ameliyatı” o kadar yaygın ki, her genç kızın reşit oldukları yaşta bir ihtiyaçmış gibi bu ameliyatı olmaları onlara garip gelmiyor.

 

Ayrıca bu operasyonu estetik olarak kabul etmeyenlerin sayısı oldukça fazla. Hatta Güney Kore’de eğer çift göz kapağınız yoksa güzellik oranınız insanların gözünde oldukça düşebilir. Güzel ve tatlı yüz onların en büyük mücevheridir.

 

Beyaz Ten Sevdası

Diğer maddelere baktığımızda Güney Kore’de büyük bir beyaz ten sevdası olduğunu görebiliyoruz. Bazıları bu beyazlığı doğal yolla sağlarken, bazıları ise bunu çeşitli makyaj malzemeleri ile sağlıyor. Erkek, kız farketmez iki cinsiyette beyaz tene oldukça düşkün. Yaz geldiğinde sırf bronzlaşmamak adına büyük şapkalar takan, şemsiye ile dolaşan, yada uzun kollu giyinenler olur. Bu şekilde tenlerindeki açık tonu korumuş olurlar.

Ayrıca Güney Kore’de farklı tarzlar oldukça beğenilir. Dışarıdan baktığımız zaman zaten giyim tarzlarının da ne kadar farklı ve bir o kadar güzel olduğunu görebiliriz. Tekrardan dediğim gibi kız erkek fark etmez kıyafetlerine verdikleri önem gibi saçlarına da bir o kadar önem verir bu gençler.

 

Saçlar Renkli

Sokakta gördüğünüz erkek veya kızlarda farklı saç renklerine oldukça fazla rastlarsınız. Bir yandan da makyajları ile bu döngüye tam hazır hale gelirler. Yüzlerindeki o sade ve bir o kadar zarif makyaj tarzlarını bütünler. Bu maddeler özellikle Kpop sektöründeki İdoller için vazgeçilmez püf noktalardır. Ayrıca Güney Kore’de zayıf olmak aşırı büyük bir önem taşır.

50 kg üzeri Şişman

Eğer Güney Kore’de yaşayan bir kızsanız ve 50 kilonun üzerinde iseniz insanlar sizinle “şişman” tabiri ile dalga geçebilirler. Bu yüzden genç kızlarımız her zaman yemeklerini az yemeye ve genç yaşta diyet uygulamaya başlarlar. En baskın özellik olan “ince bel” iseniz herkes sizin mükemmel bir vücudunuz olduğunu düşünebilir. Güney Kore’nin en büyük güzellik anlayışlarından biride budur. Özellikle Kpop sektöründe idollere sıkı bir diyet uygulanır ve kız idollere ince bel olmak zorunlu kılınır. Hatta bazı idollere “ölüm diyeti” bile uygulanır. Kızların zayıf ve güzel olmaları ile birlikte erkeklerinde zayıf ve fit vücut hatlarının olması oldukça önemlidir.

Son sözlerimize gelecek olursak cidden bu güzel ülkede sıkı ve zor bir güzellik anlayışı olduğunu görebiliriz sanırım.