Hedefte Niye Fransa Vardı?

0

Fransa’nın başkenti Paris’te 127 kişinin hayatını kaybettiği saldırıları terör örgütü IŞİD üstlendi. Örgüt, saldırıların, Fransa’nın politikalarını sürdürdüğü sürece “en büyük hedef” olmaya devam edeceğini kanıtlamak için tasarlandığını belirtti.

Terör orgütü tüm dünyaya “beni Suriye’de vursanız da, ben ülkenizde sizi vururum” mesajı vermek istiyor. Fransa IŞİD’e karşı NATO destekli yapılan hava operasyonuna en büyük desteği veren ülkelerden biri. Hava operasyonları sırasında IŞİD çok ciddi kayıp verdi.

Terör örgütü IŞİD Fransa’nın başkenti Paris’i kana bulayan saldırıları üstlendiğini açıkladı. Örgüt, saldırıların Fransa’nın politikalarını sürdürdüğü sürece en büyük hedef olmaya devam edeceğini kanıtlamak için tasarlandığını belirtti. IŞİD, saldırıları “peygambere hakarete” ve hava saldırılarına yanıt olarak yaptıklarını ifade etti.

Aynı zamanda Antalya’da yapılacak zirve IŞİD’in geleceği için çok önemli. Çünkü buradan çıkacak karar IŞİD’in geleceğini belirleyecek. Kararı verecek ayrı kutuplar ise dünya

İngiliz Channel 4 muhabiri Jon Snow, IŞİD’in resmi medya organı Al-Hayat Medya Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre terör örgütünün Paris saldırılarını üstlendiğini belirtti. Örgütün Paris’te en az 128 kişinin hayatını kaybettiği saldırılar için “mucize” dediği açıklandı.