İntihar ettiği düşünülmüştü

0

İzmir’in Çiğli İlçesi’ndeki bir birahanede bıçakla karnından yaralanıp kaldırıldığı hastanede ölen ve ilk etapta intihar ettiği düşünülen 30 yaşındaki kadının müşteri tartışması nedeniyle cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Daha önce sık sık, yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle intihar girişiminde bulunması nedeniyle, R. isimli kadın ilk etapta bıçakla kendine zarar verip, canına kıymış olabileceği düşüldü. Ancak adeta iğneyle kuyu kazan deneyimli polisler, çalışanlardan bazılarının ifadelerinde çelişki olduğunu tespit etti. Hareketlerinden de şüphelenilen müzikhol çalışanlarından S.Y., N.T. ve Ş.S. gözaltına alındı.

Olay, çiğli İlçesi Harmandalı Mahallesi’ndeki bir müzikholde geçen 3 Kasım’da meydana geldi. Müzikhol çalışanı R isimli kadın yarı baygın olduğunu gören arkadaşları, iddiaya göre daha önce de birçok kez intihar girişiminde bulunan kadını minibüsle evine bırakmak istedi. Ancak kadının kendine gelmemesi üzerine arkadaşları Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan incelemede, R’nin karnından bıçaklandığı ortaya çıktı. İfade veremeyecek durumda olan talihsiz kadın müdahalelere rağmen bir gün sonra yeşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, müzikhol çalışanları ve olay gecesi mekana gidenlerin tek tek ifadelerine başvurdu.

Soyunma odasında yaşanan tartışmanın odadan dışarıya taştığı ve mekanın içindeki güvenlik kamerasına yansıdığı, ayrıca Ş.S.’nin motosikletle ayrılırkenki görüntülerinin de güvenlik kamerasına yansıdığı belirlendi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen üç şüpheliden S.Y. ile N.T. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken Ş.S. tutuklandı.