İslam Dünyasının Derdi Ne Katar’ınki Ne

0

Uluslararası tanınmış Rus moda tasarımcısı Tatyana Parfionova tarafından tasarlanan  parçalar, dün Doha İtfaiye İstasyonu düzenlenen sekiz günlük “Russian Seasons” sergisininde tanıtıldı.

Parfionova’nın özel bir koleksiyonundan, özellikle etkinlik için yapılmış düzinelerce çarpıcı kreasyonlar giydiği modeller gibi Rus moda tasarım ve işçiliğinin renkli bir kutlamasıydı.

Burimsky, “Doha İtfaiye İstasyonu’nun modern mekanındaki iki inanılmaz tasarımcının çalışmalarını sergiledikleri kıyafetler kadar zarif, özgün ve tanınabilir” olarak görmekten mutluluk duyuyoruz dedi.

Etkinlik, Katar Müzelerinin sanat, kültür, miras ve spor alanlarındaki karşılıklı alışverişler aracılığıyla uluslar arasındaki anlayışı derinleştirmek için geliştirdiği Katar-Rusya 2018 Kültür Programı programının önemli bir parçasıydı.

Benzer bir olay, Moskova’daki Multimedya Sanat Müzesi’nde, Wadha Al Hajri, Waad Mohammed ve Katar mücevherat markası Noudar gibi Katar tasarımcılarının izleyicilerini tanıtan “Katar Mevsimler” başlıklı bir etkinlik düzenlendi.