İstanbul yarın itibari ile karla karışık yağmur: Diğer İllerde İse…

0

Kar yağışı ve tipinin yoğun şekilde görüldüğü İstanbul’da hafta sonu hava durumu nasıl olacak? Meteorolojiden gelen son hava durumu bilgilerine göre kar yağışı devam ediyor. Yarın itibari ile karla karışık yağmur ve yağmur bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Sabah saatlerinde İstanbul Kocaeli ve Sakarya’nın kuzey kıyılarının kar yağışlı diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Kar yağışının; Rize, Artvin, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yoğun olması bekleniyor. Kıyı Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerine hafif ve orta, diğer yerlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
İSTANBUL Çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kıyıları hafif kar yağışlı 4
İZMİR Parçalı ve çok bulutlu 7
ADANA Parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri yer yer çok bulutlu 9
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu -1
ESKİŞEHIR Parçalı ve çok bulutlu -1
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 4
ERZURUM Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -10
DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu -2

BUZLANMA VE DON UYARISI: Kıyı Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerine hafif ve orta, diğer yerlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HAVA SICAKLIĞI :Batı kesimlerde artacağı, Doğu Anadolu’nun doğusunda düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney güneybatı yönlerden, hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Rize, Artvin, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.