İstanbul’da 10 aylık Aybüke Bebek Soğuğa Dayanamadı

0

Fatih‘te özel bir Hastaneye giden Canan A., 10 aylık torunu Aybüke’nin donarak öldüğünü söyledi. Hastane yönetiminin haber vermesi üzerine Cinayet Büro Amirliği olayla ilgili soruşturma başlattı.
Aybüke’nin cesedi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yapılan ön otopside herhangi bir darp izine rastlanmadığı, kesin ölüm sebebinin yapılacak detaylı otopsinin ardından belirlenecek.

Canan A., komşularının yardımıyla Aybüke ile birlikte sokakta yaşamaya başladığını, bazı geceleri hastanelerin acil servislerinde geçirdiğini anlattı. Olay gecesi kalacak yer bulamayınca bir camiye sığınan Canan A.’nın sabah kalktığında torununun hareketsiz ve yüzü mor olarak yattığını görerek yakındaki bir özel hastaneden yardım istedi. Hastanede bebeğin donarak hayatını kaybettiği belirlendi.

10 aylık Aybüke, donarak yaşamını yitirmesi sonuçu polis, olayla ilgili anneanne Canan A., ve anne F A.’yı gözaltına aldı. Yapılan sorgulamada, F A’nın bebeğin başkasıyla evli A K.’dan olduğunu söylediği iddia edildi.
Polis, devam eden soruşturma kapsamında olayla ilgili A K.’yı arıyor. Gözaltındaki anne ve anneannenin işlemleri tamamlandıktan sonra “taksirle ölüme sebebiyet verme” suçlamasıyla adliyeye sevk edileceği belirtildi.