İtalya’nın Bologna Kentinde Patlama:2 Ölü 60’dan Fazla Yaralı…

0

İtalya’nın Bologna kentinde bir otoyolda meydana gelen kaza sonrasında yaşanan patlama sonucu ilk bilgilere göre 2 kişi hayatını kaybetti, 60’dan fazla kişi yaralandı. Yaralılardan 14’ünün durumlarının ağır olduğu açıklandı.Yaralılar arasında, bölgede yaşanan bir diğer kazanın ardından trafiği idare eden 11 jandarma ve 2 polis memurunun da bulunduğu aktarılırken olayda ölü sayısının artabileceği belirtiliyor.

İtalyan basınındaki haberlere göre bugün yerel saatle 14 civarında, Bologna’nın Borgo Panigale mahallesinde otoyolda seyreden bir tanker, bir trafik kazasına karıştı.

Yanıcı madde taşıdığı belirtilen tankerde büyük bir patlama yaşanırken alevler çevredeki araçlara da yayıldı.Patlamanın etkisiyle otoyoldaki bir üst geçit kısmen çöktü ve yan yollardaki araçlar da hasar gördü.

Kaza sonrası bölgeye itfaiye, ambulans ve polis ekipleri gönderildi, otoyol kısmen trafiğe kapatıldı.

Bologna polisinin sosyal medyadaki Twitter hesabı üzerinden olaya ilişkin yapılan açıklamada, “Otoyolda meydana gelen bir kaza sebebiyle, Via Marco Emilio Lepido’da bir patlama oldu ve yangın çıktı. Hem otoyol hem de Borgo Panigale bölgesi trafiğe kapatılmıştır.” ifadelerine yer verildi.Kaza ve patlamadan etkilenenleri kurtarmak için gerekli çalışmaların yürütüldüğü belirtilen açıklamada, Borgo Panigale bölgesinden uzak durulması uyarısında bulunuldu.

Patlama sırasında bölgedeki vatandaşlar tarafından cep telefonuyla yaptıkları paylaşımlar patlamanın ne kadar kuvvetli olduğunu gösterir nitelikte.