Japonya Uçan Arabalar İçin Düğmeye Bastı.

0

Japon hükümeti dikey iniş ve kalkış yapabilecek kent trafiğini rahatlamak amacıyla uçan arabalar  hamlesi  için kamu ve özel sektördeki tarafları harekete geçirme kararı verdi.

Japon hükümet yetkilisi Yoshihide Suga bir basın toplantısında, hükümetin “yeni oyuncuları alana katılmaya teşvik etmeyi” hedeflediğini söyledi..

Japon Mühendisler , bu tür araçların nihai üretimi için teknolojilerin gelişmesine paralel olarak  güvenlik konusuna önem veriyorlar. .

Suga, hükümetinin uçan otomobillerin de doğal afetlerde olduğu gibi dağlık bölgelerde ve uzak adalarda da rol alacağını bunun için planlamalar yapıldığını belirtti..

Japonya’da, otomobil ve havacılık sektörlerinde çalışan gönüllü bir grup olan Cartivator, 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpiklerin açılış törenleri sırasında uçan araçları göstermeyi amaçlıyor.

Japonya dışında, Fransız uçak üreticisi Airbus, Ocak ayında tek kişilik bir uçuş aracını test ederken, ABD’li araç kiralama hizmeti sağlayıcısı Uber Technologies Inc., bu tür araçları 2023 yılına kadar uygulamaya koymak için bir plan hazırladı.