Jazz Ve Blues’un Büyülü Dünyasına Davetlisiniz

0

Edinburgh Jazz ve Blues Festivali,  40. yıl dönümünde jazz ve blues severlerle 13 – 22 Temmuz tarihleri arasında muhteşem bir açılış töreni ile yeniden bir araya geldi.

Festival açılış töreni Zambiya’dan bir akrobat grubu olan Barefeet Tiyatrosu tarafından yönetildi. Princes Street’teki The Mound’dan Princes Street Bahçeleri’ne kadar uzanan gösteride, 800’den fazla sanatçı, 140 konser, göz kamaştıran müzik ve dans şölenleri ile katılımcıları büyülü bir dünyanın içine aldı.

Çin, Güney Afrika, Brezilya, Jamaika, Zambiya, Martinique, Hollanda, Fransa, İspanya ve Portekiz gibi 12 farklı ülkeden gelen sanatçıların yanı sıra İskoç davulcuları, dansçılar, hokkabazlar, sirk gösterileri ve birbirinden göz alıcı daha birçok gösteriyle karnaval havasında izleyicilerle buluştu. 40.yıl dönümü anısına gerçekleştirilen jazz ve blues galasında birbirinden önemli sanatçıların performanslarının ve sunumlarının olduğu özel bir akşam düzenlendi. Seonaid Aitken, Rose Room, Martin Taylor, Brian Kellock, Tommy Smith, Carol Kidd, Konrad Wiszniewski, Maggie Bell and Tim Elliot gibi büyük müzisyenler Edinburgh’daki 40. yıl festivalinde jazz ve blues esintileri ile katılımcıları büyülediler.