Katarlılar Neyle Günlerini Geçirirler. İşte Bir Günleri

0

Katarlıları son yıllarda Türkiye de tanımayanlar yok gibi.İslam dünyasının bu zengin çocukları Trabzon’dan İstanbul’a kadar aldıkları rezidansları ,yaptıkları harcamalar, Türkiyedeki yatırımları ile artık hayatımızın bir parçası oldular. İslam dünyasında çatışma, açlık kol gezerken, Katarlı arkadaşlar hafta sonlarını nasıl değerlendiriyorlar diye sizin için baktık bizim gördüklerimizi sizde görecek misiniz bakalım.

Detaylar Haberin İçinde

Bu hafta sonu heyecan verici seçenekler mi arıyorsunuz? Bu cuma, cumartesi ve pazar günleri başkentte yapılacak en iyi şeylere göz atın.

Tarih ve Mekan: 14-25 Kasım, İtfaiyede, saat 9 ve sonrasında

Giriş bedava

Sürdürülebilir kalkınmayı önemsiyorsanız ve alternatif, yenilikçi kaynakları keşfetmek istiyorsanız, Solar Art Festival’e bir gezi yapmalısınız. Etkinlik, dünyaca ünlü  sanatçılar ve Katarlı öğrenciler tarafından yapılan çok çeşitli istisnai güneş sanat koleksiyonu sunuyor.

“Olağanüstü İtalyan Tadı” Festivali

Tarih ve Mekan: 20-26 Kasım, LuLu Hipermarketi’nde, saat 9’dan sonra

Ücretsiz giriş

İtalyan mutfağını seviyorsanız, LuLu’yu ziyaret edin ve nefis lezzetlerin tadını çıkarın.  Ayrıca birkaç İtalyan yemek tarifini öğrenmek için bir fırsat. Ağız sulandıran lezzetler sunmanın yanı sıra, festivalin gıda ürünleri hakkında farkındalığı teşvik etmek için mağaza içi tanıtımları ve İtalyan aşçılar tarafından canlı gösterileri yapılacak.

Müşteriler taze yapılan pizzalar, makarnalar, lazanya, tiramisu ve diğer birçok İtalyan lezzetlerini satın alabilirler. Şanslı olanlar heyecan verici uçak biletleri ve tatiller kazanmaya devam ediyor.

Mangrov Kayak ve Flamingo Saati

Tarih ve Mekan: 24 Kasım (08:00) 25 Kasım (09:00) Al Thakira’da

Mangrov kayak, flamingo izlemek ve bu etkinlikte yüzmeyi kaçırmayın. Gelgitler ve rüzgar koşulları neredeyse mükemmel. Deneyimi paylaşmak için arkadaşlarınızla ve ailenizle gelin.

Motosiklet Pisti Günü

Tarih ve Mekan: 25 Kasım ‘da Losail Uluslararası Yarış Pisti, öğleden sonra 1:00.

Giriş: ücretli (oturum ve araç başına)

Doha’nın canlı bir motosiklet yarış sahnesi … Spor, seyirci ve yarışçı olarak yaşamınızın en hareketli deneyimlerinden biri olabilir. “Motosiklet Takip Günü” etkinliğinin bir parçası olarak heyecandan uzak durun. Gerçek özgürlüğü hissedecek ve bir topluluk duygusu yaşayacaksınız. Ayrıca, sinirlerle nasıl başa çıkacağınızı ve rekabet baskısına nasıl cevap verdiğinizi gösterecektir.

,

Katar’ın En Güçlü Adamı

Tarih ve Mekan: 24–25 Kasım, Aspire Park’ta, 17: 00’den sonra.

Giriş ücretsiz

Aspire Parkı bir kez daha “Katar’ın En Güçlü Adam” yarışmasına ev sahipliği yapıyor. Eğer bir halter meraklısı veya meraklısıysanız, kas, hız ve dayanıklılık büyüsüne tanık olmak için bu fırsatı kaçırmamalısınız. Zihinsel ve fiziksel yeteneklerini test etmelerini ve ilham almalarını izleyin. İki günlük etkinlikte, 24 Kasım Cuma günü topluluğa yönelik Açık yarışmalar ve 25 Kasım Cumartesi günü sadece Katar yarışması yapılacak.

 

 

Keyfini çıkarın!