Levent Kırca’ya son veda

0

Usta oyuncu Levent Kırca için Levent Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Usta sanatçı kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi.

Basın, iş dünyası ve siyasilerden birçok ismin katıldığı cenazede parti liderlerinden bir tek Kılıçdaroğlu vardı…

KARACİĞER kanseri nedeniyle dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta oyuncu Levent Kırca, son yolculuğuna uğurlandı. Yakınları, sanatçı dostları ve sevenlerinin katıldığı usta sanatçının cenazesi, Levent’te Afet Yolal Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi.

Cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Berhan Şimşek, Orhan Gencebay, Uğur Dündar, İlker Başbuğ, Müjdat Gezen ve Oktay Kaynarca gibi ünlü isimler de hazır bulundu. Cenaze törenine katılan Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ da Levent Kırca’nın ikinci eşi Oya Başar ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Son yolculuğunda Kırca’yı cami avlusunu dolduran hayranları da yalnız bırakmadı.

Taziyeleri kabul eden Levent Kırca’nın oğlu Umut Kırca, “Üzgünüz tabii. Çok keyifsiziz. Uzun zamandır 3-4 aydır biliyoruz zaten hastalığını. Tükiye’nin başısağolsun. Büyük bir değerdi. Herkesin çok sevdiği bir insandı. Allah’tan rahmet diliyorum babama” diye konuştu.