Doğu Akdeniz’de Türkiye karşı kaybettiği üstünlüğü tekrar geri almak için her türlü role soyunan Macron 24-25 eylülde Akdeniz’deki 6 ülkeyi Türkiye’ye karşı ittifak kurmak için toplantı yapacakmış. Netpano’yu takip edenler okuyucularımız bilecektir.Hemen her ay yayınladığımız Fransa ve özelde Macron incelemelerinde de görüleceği gibi Macron’un boşa kürek çektiği görülüyor.

Nazilerin Wiche Macronun idolü

1944 de Nazilerin kuklası olan wiche hükümeti gibi şimdide Merkel’in wichesi olan Macron AB kaybettiği üstünlüğünü Doğu Akdeniz’de kazanmaya çalışıyor.Unuttuğu bir şey var “tavşan kaçak tazı tut” diyen Almanya bazen ara bulucu hakem bazende Yunanistan’a söylerken “kızım sana söylüyorum gelinim sen anla” hesabı Macron’a rolünü hatırlatıyor.

Macron’un özellikle Yunanistan’a destek çıkarak onu Türkiye’ye karşı kışkırtması sonunda Yunanlıların rastgele ateşle oynamaya bilirler.Bunun dışında Türkiye ile Yunanistan arasında bir savaş olamayacağını sağır sultan bile bilir.Dolayısıyla Yunanlıların akilleri Brüksel’de yapılacak olan ikili görüşmelerde Fransa olaya müdahale etmezse sonuç çıkma ihtimali var yoksa sadece krizdeki süre uzar.

Macron iç politikada olduğu gibi dışarıda da tek kelime ile b-a-ş-a-r-ı-s-ı-z.

Editör