Malatya deprem: 2 köyde 8 ev hasar gördü

0

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Malatya’daki depremde bir çocuğun hafif yaralandığını, 5 evin ağır, 3 evin de hafif derecede hasar gördüğünü açıkladı.

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada, Malatya’nın Hekimhan ilçesinde, 29 Kasım saat 02.28’de 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği anımsatıldı. Depremde, Hekimhan’ın Karatepe mahallesinde bir evin duvarının çökmesi sonucu bir çocuğun hafif şekilde yaralandığına yer verilen açıklamada, Dursunlu köyünde 5 evin ağır hasar, Kocaözü köyünde ise 3 evin hafif hasar gördüğü bildirildi.

Deprem sonrası Malatya’daki AFAD ekiplerinin yanı sıra çevre il ve ilçelerdeki birimlerle yapılan görüşmelerde şu ana kadar bir can kaybının olmadığı bilgisi alındığı belirtildi.

Depremde Dursunlu, Güzelyurt, Yayladamı, Sarıkız ve Sarıçiçek mahallelerindeki ev ve iş yerlerinde hasar oluştu. Depremde, Güzelyurt Mahallesi’ndeki merkez camisinin minaresinin bazı bölümleri yıkıldı, düşen taşlar caminin çatısı ve güneş enerjisi panellerine zarar verdi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri ilçedeki mahallelerde incelemelerini sürdürüyor.

Deprem, 21 kilometre derinlikte gerçekleştiği bildirildi.