Mazatlán, tatilleriniz için alışılmadık bir Meksika varış noktası

0

Güneş ışığı, Pasifik’in yumuşak esintisi ve otantik bir Meksika varış noktasıyla uzun altın plajları hayal ediyorsanız, Mazatlán’ı güzergahınızdaki  adres.

Meksika’nın güneybatısındaki Sinaloa eyaletindeki bu 750.000 kasaba, deniz, plaj, kültür ve gastronomi karışımı sunuyor.

Korona’da sonra gitme zamanı, çünkü bu  şehri önümüzdeki birkaç yıl içinde radikal bir şekilde değişecek. Hotel Riu gibi her şey dahil oteller de dahil olmak üzere Mazatlán’ı turist panosuna yeniden konumlandırmak için önemli yatırımlar planlanıyor .

Gurmeler için karides cenneti
Mazatlan, gurmeler için bir cennettir. Restoranlarında tadını çıkarabileceğiniz taze balık çeşitlerini hayal edin. Birçok restoranda tabaklar gerçek deniz ürünleri ile doludur: karides, ahtapot, tarak, ıstakoz.

Mazatlan karidesin başkenti olduğundan, her şekilde ve tüm soslarda servis edildiğini hayal edebilirsiniz: karides, karides, pastırma ve peynir ile doldurulmuş karides, tekila ile hazırlanan karides, birada, limon suyunda marine edilmiş, vb.

Şehir, turistleri baştan çıkarmak için tüm güzelliklere sahiptir: Her yıl 1.2 milyon ziyaretçi geliyor, esas olarak birkaç kilometreye uzanan plajları ve ılıman iklimi tarafından çekiciliği artırıyor. Her şey dahil Riu Mazatlan gibi çoğu otel, restoranlar Mağazalar kuzeyde Zona Dorada’da yoğunlaşırken, güneyde şehrin kalbi El Centro.

Kasaba, deniz boyunca 19 kilometrelik bir yürüyüş mesafesinde olan ve yürüyerek veya bisikletle keşfedilebilen Malecón ile sınırlanmıştır. Bu yürüyüş, şehrin tarihinin anlatan yerel sanatçılar tarafından yapılan güzel heykellerle süslenmiş: bisikletinde ölümsüzleştirilen bir film yıldızı, bu bölgedeki balıkçılık endüstrisinin önemini sembolize eden bir balıkçı…

Malecón’a paralel sokak, küçük otelleri, renkli mağazaları ve küçük restoranları ile otantik kalmıştır.

 

Doğa severler için özel bir yer
Bugün Mazatlan hala derin deniz balıkçılığı ile ünlüdür. Her taraftan balıkçılar kılıç balığı, marlinler, mahi mahi veya ton balığı gibi büyük balıklarla rekabet etmeye gelirler.

Ama sadece plajlar ve deniz değil. Mazatlán’ın ilgisi de hareketli tarihi merkezinde yatıyor. Pastel renklerle restore edilen ve boyanmış eski sömürge binaları İspanya’ya bir koku veriyor.

İlçenin en önemli binası, adını 1883 yılında Mazatlan’a gelen bir soprano şarkıcısına borçlu olan Ángela Peralta operasıdır. 1869 yılında inşa edilen bu bina 1987’de tamamen restore edilmiş ve dans gruplarına ve orkestralara ev sahipliği yapmaktadır.

Akşamları sokaklarda yürümek ve sokaktaki müzisyenleri dinlemek için mahalledeki bir kafede oturmak çok keyifli. Mazatlan, Paskalya’dan 40 gün önce gerçekleşen karnavalıyla da ünlüdür. O zaman tarihi merkez binlerce renkle canlanıyor.

Ziyaretçiler kasımdan mayısa kadar, sanatçı stüdyolarını, müzelerini ve sanat galerilerini keşfedebilecekleri sanatsal bir turla mahalleyi keşfedebilirler. Ayrıca arkeoloji müzesini ve sanat müzesini ziyaret edebilirsiniz.