Merkel Titreye Titreye Gidiyor.

0

Almanya Başbakanı Angela Merkel yeniden titreme nöbeti geçirdi. Berlin’de Başbakanlık binası önünde, Finlandiya Başbakanı Antti Rinne ile bir araya gelen Merkel’in karşılama töreninde, Alman milli marşı çalınırken yaklaşık iki buçuk dakika şiddetli şekilde titrediği ve ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi.

Dudakları büzüşen, bir ara ellerini vücudunun önünde birleştirerek ayakta kalmaya çalışan Merkel’in yanında duran Başbakan Rinne ve arka sırada protokolde bulunan diplomatların durumu endişeyle izledikleri kameralara yansıdı.

Alman marşının sona ermesinin ardından konuğuyla tören kıtasını ve protokolü selamlayan Merkel’in titremesinin bittiği, ancak yürürken zorlandığı gözlemlendi. İki siyasetçinin başbakanlık binasına girmesinden sonra açıklama yapan bir sözcü, endişelenecek bir durum olmadığını, Merkel ve Rinne arasındaki görüşmenin planlandığı gibi gerçekleşeceğini duyurdu.

Başbakanın üç hafta içinde resmi karşılama törenlerinde ve canlı yayın yapan kameralar karşısında üç kez titreme nöbeti geçirmesi, yapılan açıklamaya rağmen Merkel’in ciddi bir sağlık sorunu olduğu şeklindeki spekülasyonları güçlendirdi.