Neden Bu Yıl Toskana’yı Ziyaret Etmelisiniz.

0

Toskana, tüm yıl boyunca mükemmel iklimiyle tanınan ve hangi mevsimde olursa olsun tatil yapmak için mükemmel olan İtalya’nın güzel bir bölgesidir. Toskana’nın başkenti Floransa, Michelangelo’nun “Davud” u de dahil olmak üzere en ünlü rönesans sanatının ve heykellerinin bazılarının evi olarak birçok sanatsever tarafından tanınır. Toskana, kayalık dağlardan ve güzel üzüm bağlarından oluşan çok çeşitli bir manzaraya sahiptir;  İşte bu yüzden bu yıl Toskana’yı ziyaret etmelisiniz.

Floransa
Toskana’nın başkenti, ister sanat aşığı olun ister olmayın, görülmesi gereken bir yer. Floransa, kiliselerden, müzelerden nefes kesici sanat galerilerine kadar  en büyük sanatsal hazinelerin bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. İçeride olmaktan bıktığınızda, Floransa da özellikle Boboli Bahçeleri olmak üzere doğal manzaralar sunuyor . Floransa, yıl boyunca yiyeceklerden dine kadar pek çok festival düzenliyor. Paskalya haftası özellikle birçok etkinlikle doludur.

Siena
Eğer ortaçağın hayranıysanız Siena, Toskana’yı keşfederken ziyaret etmek için mükemmel bir yer. Bu küçük şehrin zengin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Siena ve çevresindeki şehirlerin sunduğu her şeyi kaçırmamak için bir Toskana turuna katılın.  Siena aynı zamanda turistik yerlere mola vermek istiyorsanız, çocuklarınızla birlikte ziyaret etmek için harika bir yer, gezmek için çok sayıda oyun alanı ve park var.

Pisa
Eğik Pisa Kulesi için iyi bilinen bu İtalyan kasabasında, eğik bir kuleden çok daha fazlasını sunuyoruz. Kule aşağıdan ister hayran olun, ister zirveye tırmanın,  listenizde olmalı..  Pisa ayrıca kuleden sonra hayranlıkla izlenebilecek bir Katedral ve Vaftizhane’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Arno River’da güzel bir yürüyüşle ve ardından İtalya’nın en iyi yemeklerinin tadına bakarak gününüzü sonlandırabilirsiniz. Haziran ayında Toskana’yı ziyaret ediyorsanız, aziz San Ranieri’yi kutladıkları ay olan Pisa’yı mutlaka ziyaret edin. İtalya’nın ve kültürlerinin gerçek bir tadı için, Haziran ayında Pisa’daki bazı geleneksel etkinlikleri var.

Nerede olursanız olun, Toskana’ya gitmeye karar verirseniz, yerel kültürün tadını çıkardığınızdan, lezzetli yiyecekleri  denediğinizden ve olabildiğince çok Toskana’yı keşfettiğinizden emin olun.