Obama’dan sonra Antalya’ya O Lider Geldi

0

G-20 Liderler Zirvesi’ne katılacak liderlerden ABD Başkanı Barack Obama’dan sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’de Antalya’ya geldi.

Antalya’nın turizm merkezi Belek’te bugün başlayacak ve iki gün sürecek G-20 Liderler Zirvesi’ne katılacak Başkan Barack Obama’yı taşıyan ABD Hava Kuvvetleri’ne bağlı ’Air Force One’ uçağı, saat 06.58’de Antalya Havalimanı’ndaki 1’inci piste indi.

Liderler Antalyada düzenlenecek G-20 zirvesine katılmak için bir bir gelmeye başladı. ABD Başkanı Barack Obama’dan sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Antalya’ya geldi.

Liderleri Antalya Havalimanı’nda, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Antalya Valisi Muammer Türker ile Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel karşıladı. Liderler kendisini karşılayan protokol mensuplarıyla tek tek tokalaştı

KONVOYDA İKİ LİMUZİN

Apronda kendisi için bekleyen, önünde Türk ve ABD bayrağı bulunan aynı plakalı iki limuzinden birine binen Başkan Obama, konvoy eşliğinde alandan ayrıldı. Obama’nın bindiği zırhlı makam aracını bir erkek sürücü kullanırken, aynı marka ve plakalı diğer limuzini ise bir kadın sürücü kullandı. İkinci makam aracı da Obama’nın bulunduğu araçla beraber konvoyda yer aldı. Diğer devlet başkanları gibi havalimanının ’A Kapısı’ yerine Askeri Havalimanı yakınındaki ’Acil Çıkış’ kapısını kullanan konvoy, Belek’e hareket etti.

SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

ABD Başkanı Obama’nın gelişi nedeniyle havaalanı, çevresi ile geçiş güzergahında çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Başkan Obama’nın konvoyunun geçişi sırasında Antalya- Belek karayolu tamamen trafiğe kapatıldı.